Jeśli masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości kliknij tutaj

Employer Brand Leaders Training - warsztaty EB

Zdobądź nowe kompetencje i przejmij kontrolę nad strategią EB w swojej firmie!

20-21 lipca | Katowice | Zarezerwuj miejsce
24-25 sierpnia | Gdańsk | Zarezerwuj miejsceNajlepszą reklamą firmy jest zadowolony pracownik

Pracodawcy, którzy mają problemy z pozyskiwaniem kandydatów do pracy, coraz częściej decydują się na programy poleceń pracowniczych. Ale czy wszyscy zatrudnieni są skłonni zareklamować znajomym firmę, w której pracują? Co może ich do tego zachęcić?
Czego polskie organizacje muszą się nauczyć aby tworzyć efektywne i energetyczne miejsca pracy?
Firmy mogą mieć ogromny wpływ na to, by ich pracownicy byli efektywni. Co muszą robić, by tak było?
Rekrutacja liderów. Jak wyłowić z rynku przyszłych menedżerów?
W czasach, gdy brakuje liderów, trzeba ich sobie wychować. Jak dostrzec w kandydacie potencjał menedżerski? Oto sześć podpowiedzi serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl, które sprawią, że rekrutacja przebiegnie sprawniej.
Wywiad z Adamem Muszakiem z BERNDSON
"Trener to dzisiaj bardziej moderator, partner, a nie przewodnik stada. Trzeba umieć się przyznać czasami przed uczestnikami, że ich perspektywa jest lepsza…"
Rynek pracy nie przetrwa bez millenialsów. Za 10 lat to oni będą głównym motorem napędowym gospodarki
Jak twierdzi A. Carvelli, młodzi Polacy mogą bez obaw szukać dobrej posady dotąd, aż ją znajdą. Najpóźniej po pół roku pracy w danej firmie powinni wiedzieć, jakie mają szanse na awans, by zdecydować, czy chcą w niej zostać.
Ambicje i nierówne szanse - trudne połączenie pracy z obowiązkami rodzicielskimi
Z najnowszego badania Hays Poland wynika, że najwyższe stanowiska są częściej obejmowane przez mężczyzn. Tylko nielicznym kobietom udaje się wejść do zarządów. Aż 85% respondentów wskazało, że osobą zarządzającą w ich firmie zajmuje mężczyzna
Nowy wykaz prac szkodliwych dla kobiet w ciąży i karmiących
Od maja weszło w życie Rozporządzenie w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią.
Nowelizacja przepisów dotyczących zatrudniania pracowników tymczasowych
Nowe ograniczenia w istotny sposób rzutują na organizację pracy z wykorzystaniem pracowników tymczasowych.
Umowa o pracę lepsza niż zlecenie?
Przez wiele lat, gdy w Polsce z powodu sytuacji gospodarczej wiele osób borykało się z problemem bezrobocia, forma zatrudnienia była narzucana przez podmioty zatrudniające.
Rynek (wybranych) pracowników
Z jednej strony rekordowo niskie bezrobocie, z drugiej – brak rąk do pracy, obserwowany przez wielu pracodawców. Nie oznacza to jednak, że w całej Polsce to pracownicy mogą dyktować warunki zatrudnienia i przebierać w ofertach pracy.
Jak zatrudniać obywateli Ukrainy?
Liczba pracowników z Ukrainy w Polsce wciąż wzrasta. Są oni ważni dla polskiej gospodarki, w dużej mierze wypełniają też deficyt pracowników na lokalnych rynkach. Jest jednak wiele kwestii związanych z ich zatrudnieniem, które wcale nie są oczywiste.
Chcesz usprawnić proces rekrutacji? Podawaj w ogłoszeniach o pracy wysokość wynagrodzenia
W krajach takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Holandia czy nawet Rosja ujawnianie w ogłoszeniach o pracy informacji o oferowanym wynagrodzeniu jest na porządku dziennym. W Polsce większość firm tej praktyki nie stosuje. Coraz więcej z nich zdaje się jednak do niej przekonywać.
23 sierpnia
HR na Śniadanie - Gdańsk
28 czerwca 2017
HR na Śniadanie - Poznań
21 czerwca 2017
HR na Śniadanie - Wrocław
Więcej >>
Więcej >>
Jak długoterminowo utrzymać zaangażowanie pracowników?
W ciągu ostatnich kilku lat polski rynek pracy przeszedł znaczną transformację. Jeszcze do niedawna karty w grze niemal samodzielnie rozdawali pracodawcy, jednak w większości branż nastał okres rynku pracy dyktowanego potrzebami pracownika.
Trzy cele zespołu ds. Problem Solving
Firmy powołują interdyscyplinarne zespoły ds. Problem Solving, czyli rozwiązywania problemów aby rozwiązywać bieżące problemy; zapobiegać potencjalnym problemom i podejmować nowe wyzwania. Przyjrzyjmy się bliżej tym zadaniom.
Przeprowadzka za granicę z rodzicami hartuje charaktery dzieci i scala rodziny
Dorastanie poza granicami kraju pochodzenia może mieć pozytywny wpływ na rozwój dzieci i scalać rodzinę – uważają rodzice-ekspaci, którzy wzięli udział w globalny badaniu opinii pt. „Expat Explorer”, przeprowadzonym na zlecenie banku HSBC.
Polscy pracownicy krótko śpią. Co ich trapi? Nie to, co Finów – raport serwisu MonsterPolska.pl
Aż 34 proc. Polaków martwi się zbyt dużą ilością obowiązków w pracy, a 26 proc. stresuje się brakiem pieniędzy. Takie problemy ma zaledwie odpowiednio: 9 i 2 proc. Finów.

Data aktualizacji: 2011.04.01 © Copyright 2007-2012 HRNews Reklama
Kontakt
Masz uwagi, propozycje, chcesz z nami współpracować? Napisz
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj