Jeśli masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości kliknij tutaj
Dołącz do HR-owej dyskusji przy śniadaniu!


29 marca | Wrocław | zapisz się!
17 maja | Katowice | zapisz się!
18 maja | Kraków | zapisz się!
6 czerwca | Poznań | zapisz się!
21 czerwca | Wrocław| zapisz się!Podwyżki nie dają poczucia stabilności pracownikom w Polsce

Po raz kolejny widzimy, że trendy na rynku zatrudnienia dynamicznie się zmieniają. Od pracy przestajemy wymagać jedynie wysokich zarobków, ale również możliwości rozwoju i poczucia satysfakcji.
Koniec epoki etatu?
Od wielu lat na rynku pracy obserwowany jest wzrost popularności pracy tymczasowej oraz kontraktowej. Coś, co kiedyś było niepożądaną alternatywą dla stałego zatrudnienia, dziś wśród specjalistów często jest świadomym wyborem.
Jak zamknąć prawie każdą trudną rekrutację?
Rekrutacja pracowników, szczególnie doświadczonych, staje się coraz trudniejsza. W obliczu braku kandydatów aktywnie szukających pracy, firmy zmuszone są skierować swoje działania w stronę kandydatów pasywnych.
Prawo do kilku świadczeń z Urzędu Pracy jednocześnie
Czy możliwe jest pobieranie zasiłku dla bezrobotnych i stypendium jednocześnie? To jeden z wielu dylematów, z jakimi borykają się osoby bezrobotne.
Innowacyjne miejsce pracy a wypadek przy pracy
Rynek pracy jest w coraz większym stopniu rynkiem pracowników. Pracodawca, aby być postrzeganym przez potencjalnych pracowników jako atrakcyjne miejsce pracy...
Uprawnienia pracownika w razie wydania błędnego świadectwa pracy
Nierzadko zdarza się, że świadectwa pracy obarczone są błędami i pomyłkami.
Przyszli inżynierowie stawiają na rozwój
Co motywuje studentów do przyszłej pracy, a co ich zniechęca? To jedno z najczęściej zdawanych pytań przez działy HR w trakcie rekrutacji. Grupa GPEC sprawdziła, jakie są cele zawodowe przyszłych inżynierów.
Spada liczba osób w wieku produkcyjnym mobilnym. Studia dualne odpowiedzią na problemy kadrowe firm.
Europejski rynek pracy od lat zmaga się z niżem demograficznym. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, zawartymi w raporcie „Population Projection 2014-2050", odsetek ludności w wieku produkcyjnym mobilnym w Polsce regularnie maleje, stawiając pracodawców przed ciężkimi wyzwaniami rekrutacyjnymi.
Kobiety – mężczyźni 100:140. Płacowa przepaść może zniknąć w 2044 roku
Międzynarodowy Dzień Kobiet za pasem, a płacowe nierówności wciąż mają się doskonale. Na każde 100 dolarów zarabianych przez statystyczną kobietę przypada globalnie aż 140 otrzymywanych przez mężczyznę.
94% ukraińskich pracowników planuje kolejny raz przyjechać do Polski
Z roku na rok przybywa w Polsce obywateli Ukrainy, coraz chętniej zatrudnianych przez polskich przedsiębiorców. 64% Ukraińców decyduje się na pracę w naszym kraju z powodu wyższych zarobków, a zdecydowana większość, bo aż 94%, twierdzi, że przyjedzie do Polski jeszcze raz.
Coraz więcej kobiet w Polsce na stanowiskach kierowniczych, ale fotel prezesa nadal trudno dostępny
Aż 40% osób zasiadających na wysokich stanowiskach menedżerskich w średnich i dużych firmach w Polsce to kobiety – wynika z badania „Women in Business 2017”. Wśród 36 badanych państw wyprzedzają nas pod tym względem tylko Rosja (47%) i Indonezja (46%).
29 marca 2017
HR na Śniadanie - Wrocław
23-24 marca
Employer Brand Leaders Training - Kraków
5 kwietnia 2017
Brunch EB - Warszawa
Więcej >>
Więcej >>
Ocena roczna pracownika. Czy to ma sens?
Roczna ocena pracownicza – zmierzył się z nią każdy pracownik i menedżer. Takie spotkanie to doskonała okazja do konstruktywnego podsumowania dotychczasowych działań, wyciagnięcia wniosków i wyznaczenia ścieżki rozwoju na przyszłość.
5 faktów o coachingu, które warto znać
Coaching - słowo, które w ostatnim czasie robi furorę. Na rynku jest dostępnych coraz więcej usług coachingowych. Czy są on skuteczne? Poznajcie 5 faktów o coachingu, które pomogą podjąć decyzję, czy warto z niego korzystać!
Pracownicy – więźniowie. Ta grupa stanowi już 8% wszystkich pracowników.
Pracownicy – więźniowie to szczególna grupa, wyróżniona spośród wszystkich pracowników niezaangażowanych w najnowszym raporcie Aon Hewitt Actively Disengaged & Staying. Dealing with prisoners in the workplace. Jak wynika z szacunków stanowią oni 8% pracowników.

Data aktualizacji: 2011.04.01 © Copyright 2007-2012 HRNews Reklama
Kontakt
Masz uwagi, propozycje, chcesz z nami współpracować? Napisz
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj