Jeśli masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości kliknij tutaj
Nowy cykl wydarzeń "HR na Śniadanie"- TEAM POWER- nowe metody angażowania i pobudzania innowacyjności.


22 listopada | Gdańsk | zapisz się!
29 listopada | Łódź | zapisz się!
1 grudnia | Warszawa | zapisz się!SZYBKIE DECYZJE I SZTUCZNA INTELIGENCJA ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY FIRM I WYZWANIA RYNKU PRACY
Organizacje prowadzące działalność w Polsce coraz częściej zmagają się z trudnościami w pozyskiwaniu odpowiednich pracowników, co w dużej mierze wynika z rekordowo niskiego poziomu bezrobocia.
Co robić, aby pracownicy motywowali się nawzajem?
Badania pokazują, że przyzwyczajenia można zmieniać nie za pomocą nagród pieniężnych, ale poprzez wpływ współpracowników. W wielu wypadkach po zakończeniu programu premiowania, pracownicy wracają do wcześniejszych przyzwyczajeń i znów osiągają gorsze wyniki, więc nie przynoszą one trwałych zmian.
Narzędzia to za mało – jak dzięki lean leadership zadbać o trwałość zmian w organizacji?
Wiele firm traktuje narzędzia optymalizacji procesów i kompetencje przywódcze jako dwie zupełnie odrębne dziedziny. To błąd, bowiem integracja tych obszarów w lean leadership może pomóc firmie w efektywniejszym funkcjonowaniu.
Praca z Millenialsami. Obalamy wszystkie negatywne mity
Millenialsi, pokolenie Y lub po prostu osoby urodzone w latach 1983 – 2000 już za niespełna 10 lat będą stanowili ponad 75% pracowników na świecie. Mówi się, że są niecierpliwi, uzależnieni od internetu, leniwi i nieco egoistyczni.
Nowe zasady w ochronie danych osobowych pracowników
25 maja 2018 r. w życie wchodzą przepisy ogólnego rozporządzenia 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”).
Poradnik dla osób zmieniających pracę: Nowa praca - co warto wiedzieć zanim podpiszesz umowę?
Rośnie wskaźnik zatrudnienia, spada bierność zawodowa, cały czas odnotowujemy przyspieszenie wzrostu płac, ale także coraz chętniej zmieniamy pracę i kwalifikacje. Na co zwrócić uwagę, gdy staramy się o nową pracę?
Pracownicy firm powyżej 10 osób mają większe szanse na podwyżki. Ale muszą zabiegać o nie zbiorowo
Dobra koniunktura na rynku sprzyja teraz podwyżkom, bo duża część pracodawców ma na nie środki. Jednak zatrudnieni muszą nauczyć się negocjować lepsze warunki pracy.
Ile zarabia programista?
Branża IT kusi dobrym wynagrodzeniem, benefitami i stabilną pracą. Wynagrodzenia pracowników firm z sektora IT rosną bardzo szybko. Od 2009 roku do 2017 roku wzrosły o 1153 złote..
Czy kobiety mają szansę na pracę w branży TSL?
W Europie co dwudzieste miejsce pracy oferowane jest w branży transportowej – tak wynika z doniesień Komisji Europejskiej. Organ wskazuje, że ponad 11,4 miliona Europejczyków jest związanych zawodowo z usługami TSL, z czego zdecydowaną większość stanowią mężczyźni.
Milenialsi w MŚP: połowa milenialsów założyła firmę z pasji, a co czwarty z niechęci do pracy na etacie
Milenialsi chętnie otwierają swoją działalność, a motywacji do tego dostarczają im przede wszystkim takie czynniki jak zwiększenie dochodów (45 proc.), niezależność (39 proc.) oraz niechęć do pracy na etacie (35 proc.).
Jak szczęśliwi są Polacy w pracy? W skali do 10 na 6,3
88% Polaków uważa, że dobre wynagrodzenie pomaga w byciu szczęśliwym, 47% twierdzi, że miejsce wykonywania pracy ma równie duże znaczenie jak praca...
Wynagrodzenia w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych
W czasach głębokiego PRL-u wyjazd do Stanów Zjednoczonych był marzeniem wielu Polaków. Ameryka, na tle polskiego socjalizmu jawiła się jako prawdziwe eldorado a perspektywa zarabiania w dolarach była szczytem marzeń. Od tamtych czasów sporo się jednak zmieniło.
9 marca 2018
HR na Śniadanie | Warszawa | Human Resources vs. Human Relations – rola HR w budowaniu doświadczenia pracownika
29 listopada 2017
HR na Śniadanie - Łódź
22 listopada 2017
HR na Śniadanie - Gdańsk
Więcej >>
Więcej >>
Jak prawidłowo przeprowadzić exit interview?
Pracodawcy coraz bardziej świadomie prowadzą politykę personalną w swoich firmach. Mimo to nie udaje się im uniknąć problemu rotacji pracowników. Niezależnie od warunków, w jakich dochodzi do rozstania pracownika z firmą, warto aby pracodawca przepro
Rozmowa kwalifikacyjna – pytania, które powinny i nie powinny paść
Rozmowa kwalifikacyjna bywa kluczowa w procesie rekrutacji. Dlatego warto wcześniej przygotować się do takiego spotkania i opracować odpowiednie pytania, które przedstawią Cię w dobrym świetle.
TOP 6 umiejętności, które ułatwią awans w 2018 roku
Programowanie, kompetencje cyfrowe, języki obce, prawo jazdy i samoorganizacja - to umiejętności, które można nabyć w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a zdecydowanie podniosą kompetencje zawodowe. Zacznij uczyć się już dziś, a w 2018 roku możesz liczyć na awans w pracy.
Przed rozmową rekrutacyjną powtórz matematykę. To zwiększy szansę na sukces
Często możemy spotkać się z zadaniami matematycznymi do rozwiązania, może to być coś prostego, ale też i bardziej skomplikowane zagadnienia, które sprawdzą naszą umiejętność logicznego myślenia. Niestety nie każdy jest w stanie się z tym uporać.

Data aktualizacji: 2011.04.01 © Copyright 2007-2012 HRNews Reklama
Kontakt
Masz uwagi, propozycje, chcesz z nami współpracować? Napisz
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj