Jeśli masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości kliknij tutaj
Wyjątkowe jubileuszowe edycje "HR na Śniadanie" już w sierpniu!


11 sierpnia | Warszawa | zapisz się!
30 sierpnia | Wrocław | zapisz się!10 skutecznych metod na pozyskanie właściwych pracowników

Specjaliści z zakresu HR twierdzą, że już nawet 2/3 polskich firm ma problemy z pozyskaniem odpowiednich kadr. Jednak często kłopoty te można zminimalizować stosując odpowiednią taktykę pozyskiwania pracowników, bowiem na rynku pracownika coraz częściej najlepsze efekty przynoszą niestandardowe działania.
Jak skutecznie zrekrutować dobrego menedżera?
Z badań przeprowadzonych przez PARP wynika, że największym problemem hamującym rozwój polskich przedsiębiorstw jest brak kadry menedżerskiej - wskazało na to aż 26% ankietowanych organizacji. Nic w tym dziwnego, bo zrekrutowanie dobrego menedżera to prawdziwe wyzwanie.
Decyzje zakupowe zależą od... rekrutacji. Co drugi kandydat nie kupi w firmie, która źle go potraktowała
Firma, która zostawia negatywne wrażenia z procesu rekrutacyjnego, ponosi straty nie tylko kadrowe, ale też biznesowe. Aż 47% osób zniechęca się do zakupu produktów lub usług firmy, która zawiodła podczas rekrutacji - wynika z 4. edycji badania „Candidate Experience".
71% pracowników uważa, że sprawna komunikacja wewnętrzna wpływa na wynik biznesowy firmy
Co czwarty pracownik średnich i dużych przedsiębiorstw w Polsce nie czuje się wystarczająco poinformowany o działaniach prowadzonych przez swojego pracodawcę, a aż 71% uważa, że firma nie odniesie sukcesu biznesowego bez partnerskiej i otwartej komunikacji z pracownikami.
50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników
Pracownicy wykonujący pracę twórczą mają prawo do 50% kosztów uzyskania przychodów. Stosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodów daje efekt w postaci wyższego wynagrodzenia netto.
Czy bezrobotnemu przysługuje urlop od urzędu pracy?
Osoby rejestrujące się jako bezrobotne w urzędzie pracy często, szczególnie w okresie letnim, pytają o możliwość wyjazdu na wakacje bez konsekwencji utraty statusu.
Elektroniczne zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r.
Wprowadzona nowelizacja zakłada, że od 1 lipca 2018 r. podmioty uprawnione do wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy będą miały obowiązek ich wydawania jedynie w formie elektronicznej.
Polacy rzucają papierami. Powód to nawet zakaz korzystania z telefonów
Jeszcze kilka lat temu zmiana pracy co 5 lat była czymś niepokojącym i dziwnym także dla samych rekruterów. Teraz zmiana pracy co 2-3 lata jest czymś normalnym. Dlaczego częściej odchodzimy z pracy?
Ile zarabia handlowiec?
Handlowcy nie narzekają na brak ofert pracy. Specjaliści ds. handlu i sprzedaży są wciąż na pierwszym miejscu wśród najbardziej poszukiwanych pracowników
23 sierpnia
HR na Śniadanie - Gdańsk
26 września 2017
Brunch EB - Warszawa
Więcej >>
Więcej >>
Jak długoterminowo utrzymać zaangażowanie pracowników?
W ciągu ostatnich kilku lat polski rynek pracy przeszedł znaczną transformację. Jeszcze do niedawna karty w grze niemal samodzielnie rozdawali pracodawcy, jednak w większości branż nastał okres rynku pracy dyktowanego potrzebami pracownika.
O jakim szefie marzą Polacy?
Jaki powinien być wymarzony pracodawca? Okazuje się, że oprócz profesjonalisty marzy nam się po prostu... fajny człowiek.
8 sposobów na rekrutację kandydata pasywnego
Kandydat aktywny i pasywny, obaj mogą mieć doskonałe doświadczenie i pasować do organizacji. Różnica polega na tym, że do kandydata aktywnego można dotrzeć za pomocą jednego ogłoszenia na portalu o pracę.

Data aktualizacji: 2011.04.01 © Copyright 2007-2012 HRNews Reklama
Kontakt
Masz uwagi, propozycje, chcesz z nami współpracować? Napisz
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj