OFFTOPIC HR

Zagrajmy w głuchy telefon!

O komunikacji napisano już wiele – jakie mamy style, o błędach, szumach, czy barierach uniemożliwiających dobry przepływ informacji.
Czytaj więcej

Nie tylko bony i paczki dla dzieci. Top 10 świąteczych pracoumilaczy.

Oto Top 10 najciekawszych świątecznych pracoumilaczy według portalu well.hr.
Czytaj więcej

Czy zapracowujesz się na śmierć?

Bóle głowy, zmęczenie, podwyższone ciśnienie krwi, drażliwość czy problemy z sercem i  układem mięśniowo-szkieletowym to tylko kilka z objawów, które pokazują nam, że możemy mieć problem z brakiem równowagi między narastającymi obowiązkami a odpoczynkiem. 
Czytaj więcej

Jak odejść z pracy z klasą?

Na dynamicznie rozwijającym się rynku pracownika mało kto wiąże się z jedną firmą na całe życie, a zmiana pracy co kilka lat – to norma.
Czytaj więcej

Pracodawcy walczą o millenialsów. Czy pomoże im w tym bleisure?

Rosnąca popularność trendu określanego terminem „bleisure”, czyli połączenia wyjazdu służbowego z wypoczynkiem pokazuje, jak zmieniają się aktualnie oczekiwania co do podróży biznesowych.
Czytaj więcej

100 lat praw wyborczych Polek

Stosunkowo do niedawna uważano, że kobiety nie powinny mieć ani praw wyborczych, ani wielu innych przywilejów. Czy to znaczy, że powszechnie uznawano je za gorsze, nienadające się do uczestniczenia w życiu społecznym, zawodowym czy politycznym? Niekoniecznie.
Czytaj więcej

Asertywność – umiejętność niezbędna w pracy

Asertywność, bardzo często mylnie identyfikowana jedynie, jako zdolność do odmowy, wielokrotnie uważana jest za umiejętność złą lub przynajmniej niemile widzianą przez pracodawców.
Czytaj więcej

Wpływ osobowości managera na funkcjonowanie firmy

Badania potwierdzają, że osobowość prezesa wpływa na wynik finansowy firmy na poziomie 17-24 procent. Przedstawiamy listę cech, które dominują wśród polskich managerów oraz jakie ma to konsekwencje dla firmy. Według raportu* Assessment Systems Polska w pierwszych 18 miesiącach od momentu objęcia stanowiska porażkę ponosi 38%-50% prezesów. Badania dowodzą, że nie ma gwarancji, iż osoba, która
Czytaj więcej

Jak dobrze wypaść na rozmowie telefonicznej z rekruterem?

Między wysłaniem do pracodawcy CV, a właściwą rozmową kwalifikacyjną twarzą w twarz, wiele firm decyduje się na jeszcze jeden krok umożliwiający weryfikację kandydata i ewentualne zawężenie listy osób – rozmowę telefoniczną z rekruterem.
Czytaj więcej

Śpiący dzień w pracy? Kilka porad jak pokonać senność.

Ciężki dzień w pracy, monotonne zadania do wykonania, ponura pogoda za oknem, a może nieprzespana noc?
Czytaj więcej

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco
z newsami
ze świata HR

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER