TOP NEWS

Siła contentu w Employer Brandingu i HR

„Content is king” – to powiedzenie jest znane każdej osobie zajmującej się marketingiem. Ale czym tak naprawdę jest content marketing?
Czytaj więcej

Dzień dobry!

Przedawniamy Wam nową odsłonę HRNews. Zapraszamy do tworzenia treści i rozwijania serwisu razem z nami. To portal dla Was i o Was!
Czytaj więcej

Ghosting po polsku, czyli o “znikających pracownikach i kandydatach”

Polskie publikacje na temat ghostingu są wciąż nieliczne. Być może to dobry znak niezapowiadający rozprzestrzenienia się zjawiska na naszym rynku pracy. Jednak pojawiają się głosy, przypisujące skłonność do “ghostingu” generacji Millenialsów, którzy podobno zamiast  konfrontacji i zmagania się z trudną  dla siebie sytuacją wybierają ucieczkę.
Czytaj więcej

Jak zachować efekt wakacji na dłużej?

Wakacje to czas nie tylko regeneracji i odpoczynku. To dobra okazja, żeby się na chwilę zatrzymać i spojrzeć na życie z dystansu. Refleksje nasuną się same – że chcemy mieć więcej energii, zacząć ćwiczyć, pić mniej kawy, lepiej radzić sobie ze stresem…
Czytaj więcej

Czy urlop macierzyński to luka w CV?

Ile z Was, drogie mamy, powiedziało już sobie słowa, „jestem gotowa wrócić na rynek”? A może są one jeszcze przed Wami? Narodziny dziecka i spędzenie z nim pierwszych miesięcy życia to bardzo ważny czas w życiu całej rodziny. Jednocześnie jest on bardzo intensywny i, nie bójmy się tego powiedzieć, męczący.
Czytaj więcej

Rynek pracy przyszłości – trendy widoczne już dziś

Technologia daje nam narzędzia, dzięki którym stajemy się bardziej zwinni, elastyczni i ambitni. Innymi słowy, rynek pracy jutra będzie opanowany przez rozwiązania tworzone przez ludzi i dla ludzi. Ludzkie umiejętności są i pozostaną niezastąpione, a technologia będzie raczej uzupełniać, usprawniać i redefiniować istniejące miejsca pracy, niż je zastępować.
Czytaj więcej

Walka z paleniem w pracy to korzyść dla firmy i pracownika

Pracodawcy RP zajęli się tematem palenia papierosów w trakcie pracy bo ten problem dotyka zarówno pracowników, jak i pracodawców.
Czytaj więcej

Języki przyszłości na rynku pracy

Hindi czy chiński, a może norweski lub niderlandzki? Znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest umiejętnością, której wymaga większość pracodawców. Jaki język jest atutem w CV i pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji?
Czytaj więcej

Jakie ogłoszenie o pracę przyciągnie uwagę wymagającego kandydata?

Czasy, w których to kandydaci zabiegali o uwagę pracodawców minęły, a stosowane dotąd metody rekrutacji zaczynają zawodzić. Szczególnie w przypadku najbardziej pożądanych kandydatów z branży IT, inżynierii i przemysłu czy centrów usług wspólnych. Video ogłoszenia o pracę, atrakcyjne metody rekrutacji takie jak grywalizacja czy escape room coraz częściej pojawiają się w przeprowadzanych przez firmy procesach.
Czytaj więcej

Oczekiwania rynku pracy a umiejętności Polaków

Kompetencje pracowników nie nadążają za zmianami jakie niesie rozwój technologii – wskazują eksperci Adecco. Brak współpracy między uczelniami i biznesem to problem, który może wyhamować rozwój naszej gospodarki. Jakich umiejętności brakuje Polakom? Jak poprawić efektywność kształcenia? Czym jest niedopasowanie umiejętności? To luka pomiędzy umiejętnościami zawodowymi danej osoby a wymaganiami rynku pracy. Niedopasowanie staje się głównym
Czytaj więcej

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco
z newsami
ze świata HR

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER