Hire to retire – jak skutecznie realizować procesy HRowe?

Hire to retire – jak skutecznie realizować procesy HRowe?

Branża HR, ze względu na swój wyjątkowy charakter, jest papierkiem lakmusowym zachodzących zmian w społeczeństwie i gospodarce. Dlatego ważne jest, by zrozumieć zachodzące na rynku pracy zmiany. Doskonałą okazją do dowiedzenia się, jak nowe technologie mogą wspomóc działy zarządzania zasobami ludzkimi, jest konferencja SAP NOW 2023, która odbędzie się w dniach 10-11 października w Sopocie.

Znaczenie działów HR rośnie, a ich miejsce niewątpliwie jest „przy zarządzie”, który oczekuje od nich podjęcia funkcji strategicznego partnera wspierającego realizację planów biznesowych. HRowcy muszą więc rozwinąć nowe kompetencje, takie jak zarządzania procesami, analityka wskaźników biznesowych, znajomość nowych systemów IT czy też zrozumienie potrzeb innych, kluczowych działów.

Managerowie działów HR mają pełne ręce roboty. Poza oczekiwaniami biznesu, nakłada się na to także charakterystyka polskiego rynku pracy, który znajduje się obecnie w bardzo ciekawym momencie. Spotykają się na nim cztery generacje, mające inny stosunek i oczekiwania względem zatrudnienia. Podczas, gdy baby boomers chcą bez większych zmian doczekać emerytury, pokolenie Z reprezentuje inną postawę – otwartą komunikację z przełożonym, quiet quitting, czy kwestie wellbeingu. Przed działami HR stoi więc dużo wyzwań, ale też wiele nowych możliwości, które HR może włączyć w działania planowane na kolejne lata.

Podczas konferencji SAP NOW 2023, która odbędzie się w Sopocie, eksperci i liderzy branży HR pochylą się nad bieżącymi trudnościami, ale i szansami, jakie zmiany pokoleniowe i gospodarcze przynoszą sektorowi. W czasie panelu dyskusyjnego „Hire to retire, czyli od rekrutacji i onboardingu, przez rozwój kariery do emerytury”, dotyczącego cyklu życia pracownika w organizacji, goście będą debatować nad tym, jak mądrze zarządzać zmianą pokoleniową w firmie oraz budować zaangażowane zespoły.

Poruszony zostanie także temat elastycznych form zatrudnienia i tego, jakie rozwiązania technologiczne mogą pomóc organizacji w lepszym ich dopasowaniu do potrzeb jej samej oraz pracowników. Ubiegłoroczne badanie Deloitte „Stan pracy Hybrydowej”[1] pokazało, że ponad 70% organizacji wdrożyło konkretne i jasne zasady pracy hybrydowej, a ponad 46% badanych zadeklarowało, że zwiększenie obowiązkowych dni w biurze skłoniłoby ich do poszukiwania nowego pracodawcy.

Podczas październikowego wydarzenia nie zabraknie też sesji poświęconych prowadzeniu procesów rekrutacyjnych, wdrażaniu nowych przepisów prawnych, kwestii transformacji struktur organizacyjnych, a także rozwiązań technologicznych przyspieszających te procesy. SAP NOW to idealna okazja do nawiązania autentycznych relacji biznesowych – zarówno podczas merytorycznych prezentacji, jak i w czasie kameralnych spotkań.

Konferencja SAP NOW odbędzie się w dniach 10-11 października w Sopocie. Link do rejestracji na to wydarzenie znajduje się tutaj.

[1] https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/human-capital/articles/Raport-Stan-pracy-hybrydowej-w-Polsce.html

 

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER