Poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy to nie tylko element kultury organizacyjnej, ale również istotny aspekt zarządzania ryzykiem kadrowym. Firmy, które świadomie je wdrażają, minimalizują ryzyko rotacji pracowników, podnoszą efektywność zespołów i budują przewagę konkurencyjną opartą na zaangażowaniu ludzi.
CZYTAJ WIĘCEJBycie liderem to nie tylko prestiż i odpowiedzialność, ale także wyzwanie, które coraz częściej wiąże się z poczuciem osamotnienia. Raport “Talent Trends 2024” pokazuje, że 42% pracowników w Polsce woli odrzucić awans, jeśli miałby on negatywnie wpłynąć na ich samopoczucie. Dlaczego? Bo widzą swoich przełożonych i… im nie zazdroszczą. Czy zarządzanie zespołem to „sport indywidualny”? Czy
CZYTAJ WIĘCEJWydawałoby się, że w dobie inkluzywnej polityki HR i promowania równości jako ogólnego wzorca społecznego, rasizm to zjawisko wymarłe. Niestety – rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego.
CZYTAJ WIĘCEJDlaczego brak uznania zwiększa rotację i obniża efektywność zespołów? Jakie rozwiązania mogą wdrożyć organizacje, by realnie poprawić zaangażowanie?
CZYTAJ WIĘCEJ1 marca to Dzień bez dyskryminacji. Czy w czasach DEI stanowi ona skamielinę? Niekoniecznie. Miewa się całkiem świetnie i nie zniknęła.
CZYTAJ WIĘCEJHRnews.pl: Jednym z kluczowych wyzwań w 2025 roku jest budowanie współpracy międzypokoleniowej i zarządzanie różnorodnością w firmach. Jakie elementy kultury organizacyjnej firm są według Pani kluczowe w budowaniu takiej współpracy? Magda Pietkiewicz, Ekspertka HR, założycielka Enpulse: – Budowanie współpracy międzypokoleniowej i zarządzanie różnorodnością w 2025 roku wymaga świadomego kształtowania kultury organizacyjnej, która sprzyja integracji i
CZYTAJ WIĘCEJWprowadzenie praktyk prozwierzęcych w miejscu pracy może zwiększyć produktywność pracowników i przyczynić się do poprawy wyników firmy. Taki wniosek płynie z tegorocznego badania przeprowadzonego przez portugalskich naukowców. Eksperci ze sklepu zoologicznego zooplus podkreślają, że to tylko jeden z wielu pozytywnych efektów tworzenia biur przyjaznych zwierzętom. Praktyki prozwierzęce zwiększają produktywność biura Naukowcy z Instituto Universitário de
CZYTAJ WIĘCEJHybrydowy model pracy przebojem wdarł się na listę zawodowych przebojów i dumnie rozbrzmiewa ze sceny. Czy zostanie hitem na lata a może jest sezonowym songiem, który niebawem ucichnie? Wszystko zależy od frontmanów!
CZYTAJ WIĘCEJZamiast cieszyć się swoimi osiągnięciami, porównujemy się do innych i czujemy, że nie dorastamy do wyśrubowanych standardów.
CZYTAJ WIĘCEJWciąż mamy wiele do nauczenia się, jeśli chodzi o reagowanie na krytyczne słowa. Tylko niespełna połowa badanych sądzi, że umie (18%) lub raczej umie (26%) je odbierać.
CZYTAJ WIĘCEJ