Według badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego z 2021 roku, przeprowadzonych wśród największych spółek giełdowych, wskaźnik reprezentacji kobiet wynosi 12 procent w zarządach i 17 procent w radach nadzorczych. To jeden z gorszych wyników w Unii Europejskiej.
Tylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku. Zdaniem 44 proc. badanych określenie tego okresu powinno brzmieć inaczej. Według 43 proc. Polaków zmiana nazwy „urlop macierzyński” na bardziej neutralną mogłaby wpłynąć na poprawę postrzegania pracy opiekuńczej wykonywanej przez
Wraz z rosnącą popularnością narzędzi AI coraz więcej pracowników wykorzystuje je w realizacji zawodowych zadań. Jednocześnie jest to tykająca bomba, bo najczęściej konta, z których korzystają pracownicy, to konta prywatne, funkcjonujące poza kontrolą działu IT.
26 kwietnia 2023 roku w życie weszła nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca m.in. dodatkowy, 9-tygodniowy urlop rodzicielski dla ojców. Aby zbadać świadomość zmian wśród pracujących rodziców oraz ich podejście do nowych zasad, serwis Pracuj.pl już w lutym br. opublikował badanie „Urlopy rodzicielskie. Nowe otwarcie”. Jak wynika z danych, aż 85% pracujących rodziców dobrze ocenia nowelizację. Zmiana
Sygnaliści, w wyniku ujawniania przez siebie informacji o wystąpieniu nadużyć, spotykają się z działaniami odwetowymi ze strony organizacji lub przełożonych.