Dźwignią zrównoważonego rozwoju jest właściwa postawa zarządu i managerów. Wyzwaniem pozostaje też transparentna komunikacja korzyści płynących z wdrożenia działań ESG, zarówno w samej organizacji, jak i wśród kluczowych interesariuszy
Obserwujemy bezprecedensową transformację rynku pracy. Zawody, które opierają się na powtarzalnych czynnościach, są najbardziej zagrożone redukcją, bo można je zautomatyzować.
Grudzień uważa się za szczyt sezonu zakupowego, ale wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt.
Te dane nie pozostawiają złudzeń – wg wyników raportu „Polacy na granicy wypalenia zawodowego”, aż 78% z nas czuje się wypalona.
Nie każdy bohater nosi pelerynę! W dobie cyfryzacji i rozwoju AI praca w cyberbezpieczeństwie to profesja z przyszłością.
Zawodowe historie to nie tylko rywalizacja o awans czy realizację wyników, ale także ciche dramaty, które mogą zrujnować życie zawodowe. Mobbing staje się nową formą cichego terroru – czy możemy z nim coś zrobić?
Jawność wynagrodzeń to gorący temat ostatnich lat. Firmy stają w obliczu konieczności transparentnej komunikacji na temat tabu, jaki w naszym społeczeństwie są pieniądze. Czy uda im się z powodzeniem wdrożyć dyrektywę UE?
Dyskusja o tym, czy i kiedy wracać do biur oraz w jakim wymiarze nie kończy się. Firmy coraz chętniej, a czasem bardzo stanowczo oczekują końca pracy zdalnej. Co na ten temat myślą i mówią pracownicy?
Tylko ⅓ osób pracujących w Polsce twierdzi, że obecny pracodawca oferuje im możliwość szkoleń i rozwoju zawodowego. Powodów może być kilka: niektóre firmy szukają w ten sposób oszczędności, inne zaczynają porządkować swoje procesy i dbać o doświadczenia pracowników i pracowniczek.
Zieloni superbohaterowie ratujący nas przed klimatyczną zagładą – specjaliści od OZE. Bez nich ekologiczne plany firmy to tylko zieleń w kuchni.
Młodzież coraz lepiej rozumie, jak ważne jest dążenie do zachowania równowagi w życiu. Z jednej strony doceniają potrzebę zdobywania doświadczenia zawodowego, z drugiej – cenią sobie zdrowie psychiczne, rozwój osobisty i relacje z bliskimi. Wskazuje to na ich dojrzałe podejście do przyszłości i przygotowanie do stawienia czoła wyzwaniom.
Wszyscy wiedzą o tym, że występuje, ale wciąż nie mówimy o tym wystarczająco dużo i głośno. Dosięga nas nie tylko w pracy, ale też w szkołach i innych instytucjach. Zawsze powoduje bolesne straty.
W opinii 63 proc. badanych pewność siebie nie jest cechą wrodzoną, ale można nad nią pracować. Okazuje się, że częściej przekonanie, że można budować własną pewność siebie dotyczy kobiet.
Inwestycja w zdrowy ruch pracowników to korzyść zarówno dla niego, jak i dla firmy. Jakie zmiany są konieczne, aby przełamać schematy i szerzej spojrzeć na potrzeby ludzi w organizacjach? Owocowy czwartek i latte z mlekiem sojowym to za mało, aby realnie zatroszczyć się o dobrostan zatrudnionych osób.
Dopasowanie miejsca pracy do różnorodnych potrzeb przekłada się bezpośrednio na większą produktywność zespołu, mniejszą rotację pracowników czy szerszy dostęp do nowych talentów.
W Polsce niecałe 16 proc. badanych osób uważa, że ich pracodawca w pełni wspiera ich dobre samopoczucie psychiczne.
Wciąż mamy wiele do nauczenia się, jeśli chodzi o reagowanie na krytyczne słowa. Tylko niespełna połowa badanych sądzi, że umie (18%) lub raczej umie (26%) je odbierać.
Temat zdrowia psychicznego pracowników pozostaje wciąż istotnym problemem dla polskiego biznesu. Mimo wielu inicjatyw, programów wsparcia i kampanii społecznych, które miały miejsce szczególnie w trakcie pandemii Covid-19, aktywni zawodowo wciąż borykają się z wieloma problemami..
Rosną wymagania dotyczące zielonych kompetencji wśród prawników, architektów, finansistów i innych zawodów, które tradycyjnie nie były postrzegane jako „zielone”.
Czy młodzi ludzie mogą edukować starszyznę? Oczywiście, że tak – każda ze stron może sobie zaoferować sporo, szczególnie w materii współpracy na niwie zawodowej.