Wellbee wprowadza nową platformę psychoedukacyjną i pozyskuje kolejnego inwestora

Wellbee wprowadza nową platformę psychoedukacyjną i pozyskuje kolejnego inwestora

Wellbee.pl, jedna z najszybciej rosnących polskich spółek well-techowych, wprowadziła na swoją platformę zupełnie nowy katalog treści psychoedukacyjnych i kursów dotyczących  m.in.  emocji, relacji i rozwoju osobistego, opracowanych przez topowych polskich specjalistów zdrowia psychicznego. Spółka zdobyła też nowego inwestora – bValue Fund.

Wellbee, platforma wspierająca Polaków chcących zadbać o zdrowie psychiczne, poszerzyła właśnie katalog swoich produktów o zupełnie nowe, wysokiej jakości treści edukacyjne i kursy na tematy dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego. Materiały dostępne w formie wideo, podcastów i artykułów, opracowane przez najlepszych polskich specjalistów zdrowia psychicznego, stanowią uzupełnienie podstawowych usług spółki, która od 2020 roku łączy pacjentów ze zweryfikowanymi specjalistami zdrowia psychicznego.

Od początku istnienia Wellbee naszą misją jest usuwanie barier w dostępie do psychoterapii i wspieranie pacjentów w wyborze odpowiedniego specjalisty. Dzięki naszym nowym kursom każdy, kto chciałby podjąć terapię, ale z różnych powodów jeszcze się waha, może wcześniej zgłębić wybrane zagadnienie na naszej stronie w zakładce “psychoedukacja” lub za darmo skontaktować się z Opiekunem, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w doborze nurtu czy specjalisty. Pacjenci odbywający już terapię w Wellbee, mogą teraz również poszerzać wiedzę zdobytą w trakcie sesji terapeutycznych – mówi Paweł Chrzan, co-founder Wellbee.

Szeroki wachlarz usług – także dla przedsiębiorstw

Wellbee umożliwia pacjentom dostęp do ponad 180 specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, w tym: seksuologów, psychodietetyków, psychologów sportu, a także specjalistów z innych obszarów rozwoju osobistego i zawodowego, coachów oraz mentorów. Za pośrednictwem platformy można umówić się zarówno na terapię indywidualną w różnych nurtach, jak i terapię par, terapię młodzieży czy terapię grupową. Jako jedyna platforma zdrowia psychicznego w Polsce Wellbee oferuje dostęp do specjalistów z zakresu psychiatrii, jak również daje użytkownikom możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji mającej na celu określenie ich potrzeb i wsparcia w doborze terapeuty.

Według najnowszego badania Bliżej siebie – psychicznie i empatycznie w pracy, którego jednym z partnerów jest Wellbee, aż 41% pracowników czuje się przeciążonymi emocjonalnie[1], a 86% jest zdania, że praca ma duży wpływ na zdrowie psychiczne[2]. Z tych samych, ogólnopolskich badań wynika również, że 76% Pracowników deklaruję potrzebę wprowadzenia przez fimy programów wspierających kondycję psychiczną pracowników[3], a 73% chciałaby otrzymać od pracodawcy dostęp do psychologa[4].

Dane dowodzą, że firmy o profilu Wellbee są dzisiaj postrzegane jako jedni z najważniejszych dostawców benefitów o charakterze wsparcia zdrowia psychicznego. Zwłaszcza, że oprócz usług dla pacjentów indywidualnych, Wellbee posiada  w swojej ofercie produkty dla firm, którym umożliwia zatroszczenie się o dobrostan swoich pracowników. Korzystają z tego zarówno średniej wielkości przedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje, takie jak PwC, Canon, Brenntag czy EPAM.

Wsparcie zdrowia psychicznego pracowników stopniowo przestaje być postrzegane jako dodatkowy benefit i staje się oczekiwanym przez wszystkich standardem. Świadomość pracodawców na temat zdrowia psychicznego rośnie, a firmy zaczynają dostrzegać szybki zwrot z tej inwestycji. W wielu kręgach jest to jednak nadal temat tabu, dlatego od początku istnienia platformy prowadzimy kampanie psychoedukacyjne, których celem jest normalizowanie tego tematu. Nasze nowe kursy są kolejnym przejawem tych działań – mówi Darek Milewski, co-founder i CEO Wellbee.

Wellbee zyskało nowego inwestora

W misję Wellbee wierzy nie tylko coraz większe grono pracodawców, ale także kolejni inwestorzy. Do grona obecnych inwestorów, wspierających  spółkę od początku działalności funduszu Tar Heel Capital Pathfinder oraz funduszu WP2 Investments – dołączył właśnie fundusz bValue.  

Obecnie, dużo bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, firmy muszą brać odpowiedzialność za zdrowie i wellbeing swoich pracowników. Z jednej strony firmy walczą o utrzymanie pracowników i ich efektywność, z drugiej strony muszą mierzyć się ze stresem, wypaleniem czy chorobami psychicznymi. Wellbee w bardzo przystępny i nowoczesny sposób pomaga firmom, dla których zdrowie psychiczne pracowników nie jest obojętne. Do inwestycji przekonał nas silny i zmotywowany zespół, który wie jak skalować biznes dynamicznie jednocześnie nie zapominając o rentowności – mówi Maciej Balsewicz, założyciel bValue Fund.

O firmie Wellbee:

Wellbee to platforma psychoterapii oraz rozwoju osobistego, a także jeden z najszybciej rozwijających się startupów well-techowych w Polsce, który łączy pacjentów z odpowiednio dobranymi specjalistami zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego. Od niedawna dostarcza również usługi psychoedukacyjne, w tym wysokiej jakości kursy rozwojowe, opracowane przez topowych specjalistów. Na platformie Wellbee wsparcie otrzymują zarówno klienci indywidualni jak i firmy. Wśród specjalistów są psychoterapeuci wszystkich nurtów, psychiatrzy, seksuolodzy, psychodietetycy, psychoonkolodzy, specjaliści rozwoju osobistego, coachowie, czy specjaliści mindfullness. Pomoc otrzymują zarówno dorośli jak i młodzież. Na platformie dostępne są także terapie par, terapie grupowe czy konsultacje rodzicielskie.

O bValue Fund:

bValue Fund to fundusz inwestujący w technologiczne spółki w regionie CEE w dwóch niezależnych strategiach: seed i growth. Fundusz wspiera regionalnych liderów z ambicjami globalnymi oferując unikalne wsparcie strategiczne i taktyczne. Spółki z portfela bValue otrzymują dostęp do bValue Bench, platformy ponad 50 specjalistów i ekspertów dziedzinowych, którzy oferują strategiczne i operacyjne wsparcie w kluczowych wyzwaniach jakie przed nimi stoją.

Więcej o firmie: https://wellbee.pl/

[1] Bliżej siebie – psychicznie i empatycznie w pracy, Grupa Artemis, Warszawa 2023,  str. 9.

[2] Tamże, str. 27.

[3] Tamże, str. 50.

[4] Tamże, str. 52.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER