Rozbudowa sieci internetowej dla firm w całym kraju

Rozbudowa sieci internetowej dla firm w całym kraju

ITH pomyślnie zakończyło poszerzenie swojej infrastruktury na koniec pierwszego kwartału 2023, dodając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te lokalizacje łączą się z już istniejącymi w Warszawie, Bytomiu i Krakowie, a wszystko to opiera się na wydajnej sieci światłowodowej ITH, umożliwiającej dostarczanie usług internetowych i przesyłanie danych.

Dzięki naszym zróżnicowanym obiektom kolokacyjnym, Klienci mają możliwość wyboru najlepszego miejsca dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb, Klienci mogą chcieć zbudować zapasowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

Główne węzły sieci ITH w wielu miastach Polski

ITH to krakowska firma, której założycielami są Niko Bałazy i Jakub Jedynak. Razem mają już na swoim koncie sukces w branży telekomunikacyjnej, a teraz skupiają się na tworzeniu elastycznych i przejrzystych usług telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw. Od 2020 roku, ITH zdobywa rynek krakowski w dziedzinie dostępu do Internetu dla firm, oferując bezpłatne testowanie swoich usług przez niemal rok. Wszyscy, którzy skorzystali z tej okazji, pozostali klientami ITH Net.

W 2021 roku ITH wzbogaciło woje portfolio o platformę hostingową Kru.pl oraz zdobyło wsparcie od swoich pierwszych inwestorów. W 2022 roku, zgodnie z planem, firma przeprowadziła drugą rundę finansowania, otrzymując kapitał od alternatywnej spółki inwestycyjnej B Capital ASI z Krakowa oraz znanego przedsiębiorcy z Warszawy. Te środki umożliwiają dynamiczny rozwój ITH.

Usługi oferowane przez ITH to nie tylko Internet, ale także kolokacja, hosting oraz wirtualna centrala telefoniczna. Zasięg firmy obejmuje całą Polskę, z głównymi węzłami sieciowymi działającymi w miastach takich jak Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Rozległa infrastruktura ITH pozwala na szybkie uruchomienie usług ITH Net na terenie całego kraju.

Rozwijaj swoją firmę z ITH Net

ITH, uznany dostawca kompleksowych usług IT, obsługuje ponad 10 000 klientów, w tym takie firmy jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Firma odpowiedzialna jest również za realizację instalacji sieciowych i usług dostępu do Internetu dla hali Panattoni, galerii Odyseja w Brzesku oraz centrów handlowych ATUT w całej Polsce.

Projekt ITH Ready, opracowywany przez firmę, ma na celu podłączanie biurowców na terenie całej Polski do sieci ITH Net. Dzięki temu, zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków czerpią korzyści, takie jak:

 • Ujednolicona i uporządkowana infrastruktura budynkowa.
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i zapasowego łącza.

ITH oferuje klientom bogatą gamę usług, wśród których znajdują się:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i
 • Budowa instalacji niskoprądowych i wewnętrznych sieci
 • NaaS – kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu.
 • Chmura publiczna.

Jak zwraca uwagę Jakub Jedynak: ITH dąży do współpracy z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując partnerstwo i wsparcie zamiast rywalizacji.

ITH wyróżnia się elastycznym podejściem do klientów, umożliwiając łatwe dostosowanie oferowanych usług do potrzeb, zarówno pod względem parametrów, jak i czasu trwania umowy. Klienci mają możliwość wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Niko Bałazy, CEO ITH, zaznacza, że: firma jest prawdopodobnie jedynym w pełni elastycznym dostawcą na rynku biznesowym, charakteryzującym się ciągłą zmianą, dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem.

ITH działa na terenie całej Polski, a główne biura spółki znajdują się w Warszawie i Krakowie. W długoterminowych planach ITH są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut giełdowy.

ith klient

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER