Jak skutecznie prowadzić rozmowy o płacach z pracownikami? Jak negocjować z pracodawcą? Czy zamiast podwyżki uposażenia można żądać skrócenia czasu pracy? Na te pytania odpowiadają Jacek Słoma i Waldemar Nogaś – eksperci do spraw negocjacji na związani z firmą Scotwork. HRnews.pl: Negocjacje wynagrodzenia to sytuacja, która dotyka praktycznie każdego z nas. To niezwykle emocjonalny moment,
Niepewne czasy kwestionują dotychczasowe status quo. Stanowią wyzwanie dla wszystkich. Są momentem granicznym, w którym musimy zadać sobie szereg niewygodnych pytań także tych, które dotyczą funkcjonowania firmy.
Osoby neuroatypowe padają ofiarą wielu krzywdzących stereotypów, które są powielane w społeczeństwie, bo kierujemy się ewolucyjnym lękiem przed tym, co jest nietypowe. Czy słusznie?
Czy każdy odmienny sposób myślenia i przetwarzania bodźców musi oznaczać zaburzenie? Coraz częściej doceniamy neuroróżnorodność, zwracając uwagę na to, że różnice w funkcjonowaniu mózgu mogą wzbogacać zespoły. Warto przyjrzeć się temu bliżej, zwłaszcza że osoby neuroatypowe już są obecne w organizacjach – i to w niemałej liczbie. Szacuje się, że stanowią 20–30% populacji, co oznacza,
Choć wskaźnik zaangażowania pracowników w Polsce w 2024 roku osiągnął rekordowy poziom, nadal istnieje potrzeba podejmowania działań mających na celu zwiększenie satysfakcji.
Dzisiejszy rynek pracy jest areną dynamicznych zmian, które wymagają od organizacji i liderów większej elastyczności w zarządzaniu różnorodnymi zespołami. Jednym z kluczowych wyzwań współczesnego świata pracy jest efektywna współpraca międzypokoleniowa, która łączy doświadczenie starszych pracowników z innowacyjnością młodszych pokoleń. Magda Pietkiewicz, ekspert rynku pracy i twórczyni platformy Enpulse, służącej do badania zaangażowania pracowników, podkreśla, że
O tym, że komfort w miejscu pracy realnie oddziałuje na zaangażowanie pracowników, wiadomo nie od dziś. Co na ten temat myślą przedstawiciele najmłodszej generacji pracowników?
Świat rozwija się w niesamowitym tempie, trudno nadążyć, część z nas może nie podołać wyzwaniu, jakim będzie dopasowywanie się do coraz szybszych zmian.