Jawność wynagrodzeń to temat, który elektryzuje całą branżę HR od wielu lat. Niebawem unijne przepisy wymuszą dostosowanie krajowego prawodawstwa i zmienią zasady gry na rynku rekrutacji. Co to oznacza dla działów HR oraz pracodawców?
CZYTAJ WIĘCEJMaksymalne temperatury w miejscu pracy to temat, który od lat rozgrzewa atmosferę w środowisku BHP. Podczas gdy doskonale znamy minimalną możliwą temperaturę, przyszła pora również na maksymalną. Nad rozporządzeniem, którego celem jest uregulowanie przepisów w zakresie temperatur i zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Chociaż obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i
CZYTAJ WIĘCEJZ ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w konferencji #HRlove: Prawo HR w praktyce 2024/2025, której mamy zaszczyt być patronem medialnym. Wydarzenie odbędzie się 14 lutego 2025 r. w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny. W wyjątkowy dzień, kiedy podkreślamy wartość relacji, zapraszamy do rozmów o wyzwaniach i najlepszych praktykach w obszarze prawa pracy i HR.
CZYTAJ WIĘCEJMobbing to złożone zjawisko, które może przyjmować różne formy. Jest stare jak świat a w polskim prawie zapisy na ten temat funkcjonują od… 2004 roku. I choć zostało ono w teorii uregulowane, praktyka pokazuje zupełnie co innego. Obecna definicja mobbingu zawiera wiele niedookreślonych zwrotów, które rzutują na orzecznictwo sądów. Oprócz zmian legislacyjnych, kluczowe jest budowanie
CZYTAJ WIĘCEJZawodowe historie to nie tylko rywalizacja o awans czy realizację wyników, ale także ciche dramaty, które mogą zrujnować życie zawodowe. Mobbing staje się nową formą cichego terroru – czy możemy z nim coś zrobić?
CZYTAJ WIĘCEJTylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku. Zdaniem 44 proc. badanych określenie tego okresu powinno brzmieć inaczej. Według 43 proc. Polaków zmiana nazwy „urlop macierzyński” na bardziej neutralną mogłaby wpłynąć na poprawę postrzegania pracy opiekuńczej wykonywanej przez
CZYTAJ WIĘCEJJakie obowiązki ciążą na Pracodawcy oraz Pracowniku w zakresie prowadzenia i przechowywania dokumentacji prawniczej w formie elektronicznej?
CZYTAJ WIĘCEJUstawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa została uchwalona 12 marca.
CZYTAJ WIĘCEJWypalenie zawodowe zostało wpisane do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD-11) z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2022 roku.
CZYTAJ WIĘCEJW jaki sposób przedsiębiorca może zapewnić anonimowość sygnalisty?
CZYTAJ WIĘCEJ