Osoby neuroatypowe padają ofiarą wielu krzywdzących stereotypów, które są powielane w społeczeństwie, bo kierujemy się ewolucyjnym lękiem przed tym, co jest nietypowe. Czy słusznie?
CZYTAJ WIĘCEJWydawałoby się, że w dobie inkluzywnej polityki HR i promowania równości jako ogólnego wzorca społecznego, rasizm to zjawisko wymarłe. Niestety – rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego.
CZYTAJ WIĘCEJJaki jest zawodowy start młodych kobiet? Wyboisty. Zapraszamy do lektury wyników badania Warszawskiego Instytutu Bankowości.
CZYTAJ WIĘCEJNie mamy rąk do pracy – to fraza od lat powtarzana przez pracodawców. Te ręce są, wystarczy pomyśleć o tych, którzy nadal borykają się w wykluczeniem.
CZYTAJ WIĘCEJMamy XXI wiek, a wielu firmom nadal trzeba przypominać, że różnice w wynagrodzeniach powinny wynikać z kompetencji a nie płci.
CZYTAJ WIĘCEJMobbing to złożone zjawisko, które może przyjmować różne formy. Jest stare jak świat a w polskim prawie zapisy na ten temat funkcjonują od… 2004 roku. I choć zostało ono w teorii uregulowane, praktyka pokazuje zupełnie co innego. Obecna definicja mobbingu zawiera wiele niedookreślonych zwrotów, które rzutują na orzecznictwo sądów. Oprócz zmian legislacyjnych, kluczowe jest budowanie
CZYTAJ WIĘCEJJawność wynagrodzeń to gorący temat ostatnich lat. Firmy stają w obliczu konieczności transparentnej komunikacji na temat tabu, jaki w naszym społeczeństwie są pieniądze. Czy uda im się z powodzeniem wdrożyć dyrektywę UE?
CZYTAJ WIĘCEJZapraszamy do zapoznania się z wynikami raportu Równość 2022, podsumowanym podczas debaty #PoStronieKobiet.
CZYTAJ WIĘCEJ