Czy można budować kulturę organizacyjną opartą na zaufaniu, konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów, zaangażowaniu oraz odpowiedzialności wykorzystując do tego słowo pisane? Można i trzeba!
Nowoczesne, angażujące metody nauczania zwiększają efektywność szkoleń przebodźcowanych i stale rozpraszanych pracowników. Obniżają tym samym koszty szkoleń. Personalizacja czy microlearning pozwalają skutecznie podnosić kompetencje zatrudnionych, co przekłada się na realne korzyści biznesowe oraz przewagę konkurencyjną na rynku. Szkolenia i kursy, realizowane dziś w przeważającej części online, stanowią nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. Obejmują zarówno obligatoryjne
Liczba ofert pracy opublikowanych na HireDoc.com w pierwszym kwartale 2025 wyniosła dokładnie 3402 – to niemal dwukrotnie więcej niż w czwartym kwartale 2024. Wzrost widoczny jest we wszystkich specjalizacjach i województwach – co wskazuje na równomiernie rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów. HireDoc.com to pierwszy w Polsce portal pracy skierowany wyłącznie do branży medycznej. W okresie
W obliczu rosnącej presji zawodowej, kultury ciągłej dostępności i szybkiego tempa zmian, troska o zdrowie psychiczne pracowników stała się kluczowym zadaniem działów HR, a nie tylko benefitem. Firmy coraz częściej wdrażają konkretne rozwiązania wspierające dobrostan – od specjalnych infolinii psychologicznych, przez rozbudowane pakiety medyczne, aż po szkolenia menedżerów z rozpoznawania i reagowania na sygnały kryzysowe.
3/4 studentów chce pracować w branży zgodnej z kierunkiem ukończonej edukacji. To ciekawy trend, który stoi w opozycji wobec elastyczności, jakiej wymagać będzie aktywność zawodowa na przestrzeni najbliższych lat. Co jeszcze wiemy o tej grupie zawodowej?
Inkluzywna komunikacja w firmie to proces rozciągnięty w czasie. Wymaga żmudnej, systemowej pracy, której filarem są określone wartości etyczne. Bez nich nigdy nie zaistnieje prawdziwa komunikacja, która nie wyklucza.
Pracownicy z Ukrainy wypełnili lukę obecną na polskim rynku pracy. Ich obecność, choć trwa od ponad 3 lat, budzi społeczne kontrowersje. Niebawem na nowo odczujemy braki kadrowe - do 2025 roku z polskiego rynku pracy ubędzie 2,1 mln osób. Jak poradzą sobie z tym faktem firmy?
Ponad połowa pracujących w Polsce oczekuje wzrostu pensji. Jednocześnie ciągle rosną koszty operacyjne pracodawców. Co jeszcze przyniesie nam 2025 rok na rynku pracy w Polsce?