Zmiana prawnej definicji mobbingu powoduje, że znów wiele mówimy o tym szkodliwym zjawisku. Czy to rozwiąże problem i zabezpieczy interesy pracowników lub skutecznie zmniejszy jego występowanie?
Do 33% ma wzrosnąć udział kobiet w zarządach spółek. Takie są założenia unijnej dyrektywy, która powinna zostać wdrożona w ramach krajowego porządku prawnego. Czy ta regulacja zmieni pozycję kobiet przy biznesowym stole?
Projekt nowych zasad, których celem jest liberalizacja przepisów regulujących kwestię wykonywania pracy lub wyjazdów zagranicznych w trakcie trwania L4, budzi kontrowersje i obawy związane z powstawaniem naduzyć.
Jawność wynagrodzeń to temat, który elektryzuje całą branżę HR od wielu lat. Niebawem unijne przepisy wymuszą dostosowanie krajowego prawodawstwa i zmienią zasady gry na rynku rekrutacji. Co to oznacza dla działów HR oraz pracodawców?
W nowoczesnym HR szybkość działania, poufność i zgodność z przepisami to kluczowe elementy codziennej pracy. E-Doręczenia, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego, to narzędzie, które doskonale odpowiada na te potrzeby. Umożliwiają bezpieczne przesyłanie dokumentów kadrowych z potwierdzeniem odbioru, bez konieczności logowania do portali administracji publicznej. Dzięki temu dział HR zyskuje większą kontrolę nad obiegiem dokumentów i
Już blisko trzy miesiące mija od momentu, kiedy polscy pracodawcy byli zobligowani wdrożyć w swoich firmach procedury związane z ustawą o ochronie sygnalistów. Jak stosowanie się do przepisów ustawy wygląda w praktyce? Eksperci z agencji zatrudnienia Trenkwalder wskazują, jakie są najczęstsze błędy w interpretacji przepisów przez pracowników i dlaczego pracodawcom powinno zależeć, żeby ich nie
Tempo naszego życia, presja, zmiany społeczne oraz narastające problemy psychiczne sprzyjają wzrostowi liczby uzależnionych. To złożony i trudny problem, który także dotyka pracodawców.
Rozstania są nieodłączną częścią naszego życia. Dotyczą wielu różnych sfer, także tej zawodowej. Dlaczego warto zadbać o odpowiednie procedury związane z odejściem pracownika i jak to wpływa na bezpieczeństwo firmy?
Maksymalne temperatury w miejscu pracy to temat, który od lat rozgrzewa atmosferę w środowisku BHP. Podczas gdy doskonale znamy minimalną możliwą temperaturę, przyszła pora również na maksymalną. Nad rozporządzeniem, którego celem jest uregulowanie przepisów w zakresie temperatur i zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Chociaż obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i