Jawność wynagrodzeń to temat, który elektryzuje całą branżę HR od wielu lat. Niebawem unijne przepisy wymuszą dostosowanie krajowego prawodawstwa i zmienią zasady gry na rynku rekrutacji. Co to oznacza dla działów HR oraz pracodawców?
Automatyzacja HR to nie tylko trend i chwilowa moda, ale przede wszystkim konieczność w dzisiejszym świecie biznesu.
Gdy autorka Agnieszka Ćiećwierz ogłosiła na swoim profilu na LinkedIn, że wydaje trzecią książkę, to aż podskoczyłem z radości. Dlaczego? Ponieważ dwie poprzednie pozycje „Daj się zrekrutować” i „Rekrutacja oparta na kompetencjach” są według mnie bardzo dobrymi pozycjami i nadal znajdują się w moim TOP HR-owych książek. Podczas lektury książki „Reskilling i upskilling” mój entuzjazm
Wprowadzenie kobiet do struktur kierowniczych umożliwia uwzględnienie różnorodnych potrzeb pracowników oraz sprzyja bardziej wyważonemu podejściu do podejmowania decyzji, co stanowi fundament budowania odporności organizacji wobec kryzysów.
Dane jasno pokazują, że kobiece głosy w przestrzeni publicznej i biznesowej wciąż nie są wystarczająco słyszalne – i co istotne, to kobiety dostrzegają ten problem znacznie częściej niż mężczyźni.
Wielu z nas sądziło, że „powrotów nie będzie”, ale rzeczywistość pokazuje, że firmy w coraz większej liczbie wracają do biur. W jakim stylu?
A mówili „idź pracuj w IT, zarobisz kokosy”. Czy cokolwiek z tej złotej rady pozostało dziś aktualne? Jak miewa się polska branża IT?
Zmiany na rynku pracy muszą się zacząć u podstaw. Nasz system edukacji nie przystaje do obecnych realiów i wymaga radykalnych zmian.
W pracy nic nigdy nie jest dane raz na zawsze. Powiedzmy to sobie uczciwie i głośno.
Czy branża budowlana może być atrakcyjnym sektorem pracy dla najmłodszego pokolenia pracowników? Badania nie pozostawiają złudzeń,
Czy AI można wykorzystać mądrze, aby wzrosła produktywność i zaangażowanie w zespołach?
Książka Dana Martella „Jak odkupić swój czas” rozpoczyna się od wątku kryminalnego i mogłoby się wydawać, że będzie to kolejna opowieść o policjantach i złodziejach, ale nic bardziej mylnego. Autor w publikacji tej pokazuje jak zarządzać firmą i jednocześnie dbać o siebie, o swój czas prywatny. Okraszona słowem bestseller, czy dla mnie nim jest? Nie
Mamy XXI wiek, a wielu firmom nadal trzeba przypominać, że różnice w wynagrodzeniach powinny wynikać z kompetencji a nie płci.
Współczesny rynek pracy wymaga zarówno kompetencji twardych, takich jak znajomość technologii cyfrowych czy języków obcych, jak i umiejętności miękkich.
Kolejny biurokratyczny obowiązek czy narzędzie, które można wykorzystać w efektywnej polityce związanej z komunikacją wewnetrzną?
Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w konferencji #HRlove: Prawo HR w praktyce 2024/2025, której mamy zaszczyt być patronem medialnym. Wydarzenie odbędzie się 14 lutego 2025 r. w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny. W wyjątkowy dzień, kiedy podkreślamy wartość relacji, zapraszamy do rozmów o wyzwaniach i najlepszych praktykach w obszarze prawa pracy i HR.
Kompetencje cyfrowe są nieodzownym elementem, który determinuje nasze życie. Czy polskie firmy są tego świadome?
ESG to nie tylko konieczność spełnienia wymogów nałożonych przez regulatora, ale przede wszystkim szansa na rozwój firmy oraz zbudowanie przewagi konkurencyjnej.
Według ekspertów, rynek IT będzie ewoluował w kierunku jeszcze większej elastyczności. Co to oznacza dla firm?
Mobbing to złożone zjawisko, które może przyjmować różne formy. Jest stare jak świat a w polskim prawie zapisy na ten temat funkcjonują od… 2004 roku. I choć zostało ono w teorii uregulowane, praktyka pokazuje zupełnie co innego. Obecna definicja mobbingu zawiera wiele niedookreślonych zwrotów, które rzutują na orzecznictwo sądów. Oprócz zmian legislacyjnych, kluczowe jest budowanie