Otwarta komunikacja na temat wynagrodzeń staje się coraz ważniejsza zarówno dla pracodawców, jak i pracowników oraz kandydatów.
CZYTAJ WIĘCEJTroska o różnorodność na stałe zagościła w strategii zatrudnienia firm w Polsce.
CZYTAJ WIĘCEJPracownikom wciąż brakuje szkoleń i programów rozwojowych, które przygotują ich na zmiany wynikające z automatyzacji procesów, co pogłębia problem luki kompetencyjnej na całym świecie.
CZYTAJ WIĘCEJSłabnie tolerancja pracowników wobec nierówności płac kobiet i mężczyzn.
CZYTAJ WIĘCEJZarabiamy coraz więcej, ale dla wielu to jednak wciąż za mało.
CZYTAJ WIĘCEJCzterocyfrowe podwyżki co roku? W niektórych branżach to już praktycznie standard.
CZYTAJ WIĘCEJChociaż według większości prognoz gospodarczych, tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej.
CZYTAJ WIĘCEJW Polsce toczy się debata, której oś wyznacza propozycja, aby na pracodawców nałożyć obowiązek informowania w ogłoszeniach rekrutacyjnych o wysokości oferowanego wynagrodzenia. Projekt nowelizacji Kodeksu pracy został złożony w sejmie. Czy zarobki w Polsce będą jawne?
CZYTAJ WIĘCEJJednym z pytań, które podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawia kandydatom wiele trudności jest pytanie o oczekiwania finansowe. Rekruterzy z firmy doradztwa personalnego PEOPLE w wielu przypadkach rekomendują kandydatom wskazywanie widełek płacowych, których rozpiętość sięga ok. 15-20%.
CZYTAJ WIĘCEJDuża część budżetu firmy jest przeznaczana na wynagrodzenia, dlatego aby nie przepłacać warto budować system płac w oparciu o dane rynkowe.
CZYTAJ WIĘCEJ