Osoby neuroatypowe padają ofiarą wielu krzywdzących stereotypów, które są powielane w społeczeństwie, bo kierujemy się ewolucyjnym lękiem przed tym, co jest nietypowe. Czy słusznie?
CZYTAJ WIĘCEJRynek pracy się zmienia. To fakt, któremu trudno zaprzeczyć. Dokąd zaprowadzą nas zmiany i czego będą dotyczyć?
CZYTAJ WIĘCEJWydawałoby się, że w dobie inkluzywnej polityki HR i promowania równości jako ogólnego wzorca społecznego, rasizm to zjawisko wymarłe. Niestety – rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego.
CZYTAJ WIĘCEJCzy zdalna edukacja to trend, który pomoże rozwijać także potencjał pracowników? Co sektor szkoleń może zaczerpnąć dla siebie, aby z powodzeniem wykorzystać to z myślą o rozwoju ludzi w firmach?
CZYTAJ WIĘCEJJakie są 3 mity na temat jawności wynagrodzeń? Sprawdź już dziś!
CZYTAJ WIĘCEJTo długo wyczekiwana zmiana dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych. Do tej pory byli oni ofiarami luki w przepisach prawa i choć ich dzieci długie tygodnie spędzały na oddziałach szpitalnych, ich urlop z tytułu narodzin biegł normalnie. Co zmieni się od 19 marca 2025r.?
CZYTAJ WIĘCEJChoć wskaźnik zaangażowania pracowników w Polsce w 2024 roku osiągnął rekordowy poziom, nadal istnieje potrzeba podejmowania działań mających na celu zwiększenie satysfakcji.
CZYTAJ WIĘCEJDo czerwca 2026 r. Polska musi wprowadzić przepisy o jawności i równości wynagrodzeń, m.in. wprowadzające obowiązek publikacji widełek wynagrodzeń w ogłoszeniach o pracy. Obecnie można je znaleźć w ok. 30 proc. ofert, podczas gdy dla prawie 93 proc. szukających pracy podawanie tej informacji już na etapie ogłoszenia jest ważne lub bardzo ważne. Pracodawcy obawiają się
CZYTAJ WIĘCEJNie mamy rąk do pracy – to fraza od lat powtarzana przez pracodawców. Te ręce są, wystarczy pomyśleć o tych, którzy nadal borykają się w wykluczeniem.
CZYTAJ WIĘCEJ