Coraz więcej mówi się o tym, że organizacje powinny budować zespoły zróżnicowane pod względem pokoleniowym, płciowym i kulturowym, gdzie każdy traktowany jest z szacunkiem, czuje się ważny i akceptowany.
CZYTAJ WIĘCEJDopasowanie miejsca pracy do różnorodnych potrzeb przekłada się bezpośrednio na większą produktywność zespołu, mniejszą rotację pracowników czy szerszy dostęp do nowych talentów.
CZYTAJ WIĘCEJCzy młodzi ludzie mogą edukować starszyznę? Oczywiście, że tak – każda ze stron może sobie zaoferować sporo, szczególnie w materii współpracy na niwie zawodowej.
CZYTAJ WIĘCEJNazywani „srebrnym tsunami” – już niemłodzi, ale jeszcze nie seniorzy, urodzeni w latach 1966-1975 Silversi są dyspozycyjni i elastyczni, gdyż na ogół mają już odchowane lub dorosłe dzieci.
CZYTAJ WIĘCEJWedług badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego z 2021 roku, przeprowadzonych wśród największych spółek giełdowych, wskaźnik reprezentacji kobiet wynosi 12 procent w zarządach i 17 procent w radach nadzorczych. To jeden z gorszych wyników w Unii Europejskiej.
CZYTAJ WIĘCEJO działaniu na rzecz równości oraz inkluzywnego środowiska pracy mówi się wiele. Mimo to, ageizm na rynku pracy nadal ma się dobrze.
CZYTAJ WIĘCEJW dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym procesy fuzji i przejęć są nieuniknionym elementem rozwoju wielu organizacji. Integracja firm i ich kultur organizacyjnych to ogromne wyzwanie, z którym mierzą się działy HR. Od prawidłowo przeprowadzonego procesu zależą później motywacje pracowników, efektywność pracy a nawet rotacje w zespole. Zarządzanie niepewnością jest kluczowe Każda działająca na rynku firma posiada
CZYTAJ WIĘCEJWyjątkowa konferencja w kampusie Google for Startups w Warszawie! Budowanie różnorodnego, równego i włączającego środowiska pracy oraz znaczenie tego procesu dla firm, pracowników i społeczeństwa.
CZYTAJ WIĘCEJZapraszamy do zapoznania się z wynikami badań.
CZYTAJ WIĘCEJRozmowy z Igą Jendrych, Specjalistką Komunikacji i Edukacji CSR oraz Aleksandrą Roszczyńską, HR Manager w firmie Wedel
CZYTAJ WIĘCEJ