Zarządzanie talentami i rozwój kompetencji cyfrowych to największe bolączki obecnego rynku pracy. Firmy wyrażają niepokój o to, czy uda się efektywnie nadążyć za zmianami biznesowymi i skorelować je z kompetencjami zespołów.
CZYTAJ WIĘCEJAI znacząco zmienia zasady gry na rynku usług freenacerów. Podnosi także efektywność ich pracy. Co to oznacza dla klasycznego rynku pracy?
CZYTAJ WIĘCEJCzy zdalna edukacja to trend, który pomoże rozwijać także potencjał pracowników? Co sektor szkoleń może zaczerpnąć dla siebie, aby z powodzeniem wykorzystać to z myślą o rozwoju ludzi w firmach?
CZYTAJ WIĘCEJOd piętnastu lat branża szkoleń rośnie w średnim tempie 5 proc. rocznie, a w ciągu ostatnich czterech lat rozwój ten przyspieszył do ok. 6 proc. Polacy chętnie korzystają z różnego rodzaju ofert szkoleniowych i edukacyjnych, już 70 proc. twierdzi, że inwestuje w siebie, a połowa płaci za swoją edukację. Również w zarobkach twórców internetowych organizacja
CZYTAJ WIĘCEJZmiany na rynku pracy muszą się zacząć u podstaw. Nasz system edukacji nie przystaje do obecnych realiów i wymaga radykalnych zmian.
CZYTAJ WIĘCEJWspółczesny rynek pracy wymaga zarówno kompetencji twardych, takich jak znajomość technologii cyfrowych czy języków obcych, jak i umiejętności miękkich.
CZYTAJ WIĘCEJZ ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w konferencji #HRlove: Prawo HR w praktyce 2024/2025, której mamy zaszczyt być patronem medialnym. Wydarzenie odbędzie się 14 lutego 2025 r. w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny. W wyjątkowy dzień, kiedy podkreślamy wartość relacji, zapraszamy do rozmów o wyzwaniach i najlepszych praktykach w obszarze prawa pracy i HR.
CZYTAJ WIĘCEJKompetencje cyfrowe są nieodzownym elementem, który determinuje nasze życie. Czy polskie firmy są tego świadome?
CZYTAJ WIĘCEJWykształcenie już nie wystarczy, aby wypełnić lukę w umiejętnościach a szansa na awans to dla wielu pracowników główny powód do tego, aby nadal pracować u obecnego pracodawcy.
CZYTAJ WIĘCEJTylko ⅓ osób pracujących w Polsce twierdzi, że obecny pracodawca oferuje im możliwość szkoleń i rozwoju zawodowego. Powodów może być kilka: niektóre firmy szukają w ten sposób oszczędności, inne zaczynają porządkować swoje procesy i dbać o doświadczenia pracowników i pracowniczek.
CZYTAJ WIĘCEJ