Brak zaangażowania czy spadek motywacji do działania może mieć twarz pracownika, który po cichu przychodzi i robi niezbędne minimum. W wielu firmach narasta zjawisko prezenteizmu.
CZYTAJ WIĘCEJDroga do wypalenia zawodowego to coś, co możemy zgotować sobie sami. Jaki jest „przepis” na to, aby zrobić to „całkiem profesjonalnie”? Zupełnie prosty!
CZYTAJ WIĘCEJPolacy należą do najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Statystycznie pracujemy ponad trzy godziny tygodniowo więcej niż wynosi unijna średnia.
CZYTAJ WIĘCEJTe dane nie pozostawiają złudzeń – wg wyników raportu „Polacy na granicy wypalenia zawodowego”, aż 78% z nas czuje się wypalona.
CZYTAJ WIĘCEJRola managera wiąże się nie tylko z prestiżem i wysokimi zarobkami. To przede wszystkim odpowiedzialność i szereg różnych wyzwań, na które nie zawsze da się idealnie przygotować.
CZYTAJ WIĘCEJ45 proc. osób pracujących w Polsce zmaga się z poczuciem wypalenia zawodowego a 30 proc., według danych ClickMeeting, czuje się przepracowanych. Jednocześnie Polacy znajdują się w europejskiej czołówce pod względem średniej ilości czasu poświęcanego dziennie na opiekę nad współdomownikami.
CZYTAJ WIĘCEJPraca to bardzo ważna sfera, ale dla niektórych z nas sukces zawodowy stanowi najważniejszy cel w życiu. Konieczne jest abyśmy zaczęli z większą atencją traktować swój dobrostan.
CZYTAJ WIĘCEJWspółczesne stanowiska kierownicze, choć niosą ze sobą wiele satysfakcji, często są obarczone ryzykiem wypalenia zawodowego i brakiem zaangażowania.
CZYTAJ WIĘCEJCzy kontakt z kulturą może być wsparciem w walce o zdrowie psychiczne? Inicjatorzy kampanii #WszystkoGra? udowadniają, że zdecydowanie TAK! Szczegóły znajdziecie w najnowszym wywiadzie.
CZYTAJ WIĘCEJJak wynika z raportu ADP, w przypadku blisko 14 proc. polskich pracowników, pandemia doprowadziła do wypalenia zawodowego.
CZYTAJ WIĘCEJ