MOTYWACJA

Polski rynek pracy: między stabilnością a niepokojem

Mimo, że gospodarka nie doświadcza w ostatnich miesiącach gwałtownych zmian, rynek pracy wciąż stawia czoła nowym wyzwaniom. Choć bezrobocie utrzymuje się na poziomie 5,4%, a według Eurostatu Polska osiąga wyjątkowo niską na tle Unii Europejskiej stopę bezrobocia (2,6%), nastroje pracowników, szczególnie młodych, są pełne niepewności. Marcowy raport PARP „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i
Czytaj więcej

Młodzi kontra rynek pracy: czas na elastyczność!

Młode pokolenie wchodzi na rynek pracy z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami finansowymi. Elastyczne formy zatrudnienia, takie jak sprzedaż bezpośrednia, pozwalają im szybciej osiągać te cele przy jednoczesnym rozwoju kompetencji.
Czytaj więcej

Technostres dotyka pracowników

Technostres to cicha epidemia cyfrowego świata pracy – zjawisko, które dotyka coraz większą liczbę pracowników i menedżerów. Nowy raport opracowany przez EY Academy of Business we współpracy z naukowcami, w tym prof. Arturem Modlińskim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, pokazuje, jak bardzo technologia zaczęła wpływać na nasz dobrostan. Aż 73% badanych przyznaje, że sprawdza pocztę
Czytaj więcej

Praca po 60-tce? Seniorzy chcą wrócić do gry

Coraz więcej seniorów jest zainteresowanych utrzymaniem aktywności zawodowej pomimo pobierania świadczenia emerytalnego. Kiedy firmy i przedstawiciele HR odkryją ich potencjał?
Czytaj więcej

Obecni, ale niezaangażowani. Psychiczne kryzysy w pracy

Brak zaangażowania czy spadek motywacji do działania może mieć twarz pracownika, który po cichu przychodzi i robi niezbędne minimum. W wielu firmach narasta zjawisko prezenteizmu.
Czytaj więcej

Koniec szkoleniowego eldorado: zmieniaj metody, albo giń!

Nowoczesne, angażujące metody nauczania zwiększają efektywność szkoleń przebodźcowanych i stale rozpraszanych pracowników. Obniżają tym samym koszty szkoleń. Personalizacja czy microlearning pozwalają skutecznie podnosić kompetencje zatrudnionych, co przekłada się na realne korzyści biznesowe oraz przewagę konkurencyjną na rynku. Szkolenia i kursy, realizowane dziś w przeważającej części online, stanowią nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. Obejmują zarówno obligatoryjne
Czytaj więcej

Święto Pracy: zakład pracy (nadal) Twoim drugim domem?

Jak zmienił się rynek pracy na przestrzeni lat? Czy są widoczne na nim zaszłości z czasów PRL-u?
Czytaj więcej

Dobrostan pracownika w rękach zespołów HR

W obliczu rosnącej presji zawodowej, kultury ciągłej dostępności i szybkiego tempa zmian, troska o zdrowie psychiczne pracowników stała się kluczowym zadaniem działów HR, a nie tylko benefitem. Firmy coraz częściej wdrażają konkretne rozwiązania wspierające dobrostan – od specjalnych infolinii psychologicznych, przez rozbudowane pakiety medyczne, aż po szkolenia menedżerów z rozpoznawania i reagowania na sygnały kryzysowe.
Czytaj więcej

Studenci doskonale wiedzą, czego oczekują od pracodawców

3/4 studentów chce pracować w branży zgodnej z kierunkiem ukończonej edukacji. To ciekawy trend, który stoi w opozycji wobec elastyczności, jakiej wymagać będzie aktywność zawodowa na przestrzeni najbliższych lat. Co jeszcze wiemy o tej grupie zawodowej?
Czytaj więcej

Kiedy troska o dobrostan staje się pustym hasłem w firmie

Jest odmieniany przez wszystkie możliwe przypadki. I choć wiemy na temat roli dobrostanu wiele, nie brakuje konkretnych i rzetelnych danych, dbanie o samopoczucie pracowników bywa nadal karykaturą realnych działań.
Czytaj więcej

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER