Jak zmienił się rynek pracy na przestrzeni lat? Czy są widoczne na nim zaszłości z czasów PRL-u?
Podobno nic im się nie chce, są roszczeniowi i wygodni, nie znoszą krytyki. Pokolenie Z krzywdzone jest niekończącą się listą stereotypów. Co zrobić, aby wydobyć z niego ogromny potencjał? Doceniać, po prostu.
„Bo ja jestem proszę Pana na zakręcie…” Aż chciałoby się zanucić song autorstwa Agnieszki Osieckiej, kiedy na myśl przychodzi to, co dzieje się obecnie na polskim rynku pracy. Co czeka nas w kolejnej części 2025 roku? Dokąd zaprowadzą nas zmiany? Co to oznacza dla działów HR?
Dla pokolenia Z pensja skorelowana z zakresem odpowiedzialności oraz work-life-balance to absolutne must have przy zatrudnieniu. Pracodawcy muszą zrozumieć, że elastyczność stanowi trwały element zatrudnienia a nie substytut konkurencyjnych zarobków.
Na temat „Zetek” powstało wiele krzywdzących stereotypów. Czas obalić mity – sprawdź, czego szukają pracownicy najmłodszej generacji.
1 marca to Dzień bez dyskryminacji. Czy w czasach DEI stanowi ona skamielinę? Niekoniecznie. Miewa się całkiem świetnie i nie zniknęła.
Choć wskaźnik zaangażowania pracowników w Polsce w 2024 roku osiągnął rekordowy poziom, nadal istnieje potrzeba podejmowania działań mających na celu zwiększenie satysfakcji.
Dzisiejszy rynek pracy jest areną dynamicznych zmian, które wymagają od organizacji i liderów większej elastyczności w zarządzaniu różnorodnymi zespołami. Jednym z kluczowych wyzwań współczesnego świata pracy jest efektywna współpraca międzypokoleniowa, która łączy doświadczenie starszych pracowników z innowacyjnością młodszych pokoleń. Magda Pietkiewicz, ekspert rynku pracy i twórczyni platformy Enpulse, służącej do badania zaangażowania pracowników, podkreśla, że
Początek roku to czas wielu pytań i niepewności. Wielu z nas szuka odpowiedzi na pytanie, co przyniesie branży HR.
Święta to czas magii, ciepła i…prezentów. Ta radosna atmosfera często też przenika do naszych miejsc pracy.
O tym, że komfort w miejscu pracy realnie oddziałuje na zaangażowanie pracowników, wiadomo nie od dziś. Co na ten temat myślą przedstawiciele najmłodszej generacji pracowników?
Świat rozwija się w niesamowitym tempie, trudno nadążyć, część z nas może nie podołać wyzwaniu, jakim będzie dopasowywanie się do coraz szybszych zmian.
Ponad 80 proc. polskich pracowników przyznaje, że jest zaangażowana w swoją pracę, a połowa deklaruje, że ich firma wspiera zaangażowanie swoich pracowników – to wyniki badania zrealizowanego przez Enpulse i Nais. Zebrane dane wskazują również, że pracodawcy częściej oferują swoim pracownikom pozapłacowe benefity niż świadczenia finansowe. Niestety, aż 46 proc. respondentów wskazało, że brakuje im
Czym tak naprawdę jest zaangażowanie i jakie ma źródło? Jakie praktyki menedżerskie mogą przyczynić się do budowania kultury zaangażowania i dlaczego liderzy powinni słuchać swoich pracowników?
Konieczność wyboru między zaangażowaniem w życie rodzinne a zawodowe to codzienny problem wielu rodziców. Dlatego warto nauczyć się odpuszczać.
Praca to bardzo ważna sfera, ale dla niektórych z nas sukces zawodowy stanowi najważniejszy cel w życiu. Konieczne jest abyśmy zaczęli z większą atencją traktować swój dobrostan.
Współczesne stanowiska kierownicze, choć niosą ze sobą wiele satysfakcji, często są obarczone ryzykiem wypalenia zawodowego i brakiem zaangażowania.