Nowoczesne, angażujące metody nauczania zwiększają efektywność szkoleń przebodźcowanych i stale rozpraszanych pracowników. Obniżają tym samym koszty szkoleń. Personalizacja czy microlearning pozwalają skutecznie podnosić kompetencje zatrudnionych, co przekłada się na realne korzyści biznesowe oraz przewagę konkurencyjną na rynku. Szkolenia i kursy, realizowane dziś w przeważającej części online, stanowią nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. Obejmują zarówno obligatoryjne
CZYTAJ WIĘCEJJak zmienił się rynek pracy na przestrzeni lat? Czy są widoczne na nim zaszłości z czasów PRL-u?
CZYTAJ WIĘCEJW obliczu rosnącej presji zawodowej, kultury ciągłej dostępności i szybkiego tempa zmian, troska o zdrowie psychiczne pracowników stała się kluczowym zadaniem działów HR, a nie tylko benefitem. Firmy coraz częściej wdrażają konkretne rozwiązania wspierające dobrostan – od specjalnych infolinii psychologicznych, przez rozbudowane pakiety medyczne, aż po szkolenia menedżerów z rozpoznawania i reagowania na sygnały kryzysowe.
CZYTAJ WIĘCEJ3/4 studentów chce pracować w branży zgodnej z kierunkiem ukończonej edukacji. To ciekawy trend, który stoi w opozycji wobec elastyczności, jakiej wymagać będzie aktywność zawodowa na przestrzeni najbliższych lat. Co jeszcze wiemy o tej grupie zawodowej?
CZYTAJ WIĘCEJJest odmieniany przez wszystkie możliwe przypadki. I choć wiemy na temat roli dobrostanu wiele, nie brakuje konkretnych i rzetelnych danych, dbanie o samopoczucie pracowników bywa nadal karykaturą realnych działań.
CZYTAJ WIĘCEJProblemowi nadmiernych absencji chorobowych w polskich firmach, w tym „mostkowania” długich weekendów i świąt coraz skuteczniej przeciwstawiają się pracodawcy, wykorzystując do tego celu innowacyjne technologie.
CZYTAJ WIĘCEJPodobno nic im się nie chce, są roszczeniowi i wygodni, nie znoszą krytyki. Pokolenie Z krzywdzone jest niekończącą się listą stereotypów. Co zrobić, aby wydobyć z niego ogromny potencjał? Doceniać, po prostu.
CZYTAJ WIĘCEJDo 33% ma wzrosnąć udział kobiet w zarządach spółek. Takie są założenia unijnej dyrektywy, która powinna zostać wdrożona w ramach krajowego porządku prawnego. Czy ta regulacja zmieni pozycję kobiet przy biznesowym stole?
CZYTAJ WIĘCEJStarszy nie znaczy gorszy. Nadchodzi moment „sprawdzam” dla wielu firm i czas, w którym pokolenie tsunami będzie rozdawać karty na rynku pracy – i dobrze!
CZYTAJ WIĘCEJRóżne pokolenia to różne wyzwania w firmie. Jednym z nich jest próba odpowiedzi na to, co zrobić, aby pracownicy nie odchodzili? I czy można znaleźć jakieś wspólne punkty, które niezależnie od metryki, łączą ludzi w decyzjach związanych wyborami zawodowymi.
CZYTAJ WIĘCEJ