Są tacy, co twierdzą, że mili ludzie to zło. Jednak badania i dowody naukowe jednoznacznie potwierdzają: serdeczność w pracy powoduje, że pracujemy bardziej efektywnie. Zdziwieni?
CZYTAJ WIĘCEJNajnowszy raport Next Technology Professionals ujawnia, że aż 73% pracowników sektora IT jest otwartych na zmianę pracy, a kluczową rolę w wyborze ofert wciąż odgrywają forma pracy, satysfakcja finansowa oraz realne możliwości rozwoju.
CZYTAJ WIĘCEJPoczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy to nie tylko element kultury organizacyjnej, ale również istotny aspekt zarządzania ryzykiem kadrowym. Firmy, które świadomie je wdrażają, minimalizują ryzyko rotacji pracowników, podnoszą efektywność zespołów i budują przewagę konkurencyjną opartą na zaangażowaniu ludzi.
CZYTAJ WIĘCEJWśród najczęstszych powodów dyskryminacji zawodowej kobiet są kwestie związane z życiem osobistym i funkcjami w rodzinie.
CZYTAJ WIĘCEJFirmy, które oferują możliwość nauki języków obcych, nie tylko zwiększają swoją konkurencyjność, ale także przyczyniają się do wzrostu motywacji i lojalności pracowników.
CZYTAJ WIĘCEJKalendarzowe Prima Aprilis za nami… ale w rekrutacji trwa ono przez cały rok! Jak kłamią Polacy na rozmowach o pracę?
CZYTAJ WIĘCEJBycie liderem to nie tylko prestiż i odpowiedzialność, ale także wyzwanie, które coraz częściej wiąże się z poczuciem osamotnienia. Raport “Talent Trends 2024” pokazuje, że 42% pracowników w Polsce woli odrzucić awans, jeśli miałby on negatywnie wpłynąć na ich samopoczucie. Dlaczego? Bo widzą swoich przełożonych i… im nie zazdroszczą. Czy zarządzanie zespołem to „sport indywidualny”? Czy
CZYTAJ WIĘCEJAI znacząco zmienia zasady gry na rynku usług freenacerów. Podnosi także efektywność ich pracy. Co to oznacza dla klasycznego rynku pracy?
CZYTAJ WIĘCEJCzy sytuacja, w której lider rezygnuje z dobrze płatnej pracy i roli gwarantującej mu sprawczość i odpowiedzialność, to nie jest scenariusz na film. To dzieje się naprawdę. Z jakiego powodu?
CZYTAJ WIĘCEJObchodzony 30 marca Międzynarodowy Dzień Zero Waste to okazja, by rozwijać świadomość nie tylko na temat idei zero waste, ale także zjawiska jakim jest wykluczenie cyfrowo-społeczne. Wbrew powszechnym skojarzeniom, na mapie Polski wciąż są miejsca, w których dostęp do edukacji technologicznej jest nadal utrudniony. Pracodawcy i pracownicy dając „drugie życie” używanym komputerom i laptopom, mogą
CZYTAJ WIĘCEJ