To branża, z którą styka się każdy z nas. Jednocześnie niewielu wie, że stabilna praca na etat nie jest czymś, co stanowi standard w usługach pogrzebowych.
CZYTAJ WIĘCEJPrzez ponad 70 lat Polska była krajem emigracyjnym, ale od 2014 roku zaczęła odnotowywać wzrost liczby imigrantów, głównie z Ukrainy, a także z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Postulowane są regulacje zapobiegające destabilizacji państwa przez napływ imigrantów, w tym możliwość czasowego zawieszenia przyjmowania wniosków o azyl. Jak firmom przygotować się do nadchodzących zmian? Rada Ministrów
CZYTAJ WIĘCEJNadchodzi nowe. Chcemy pracować efektywniej, ale krócej. Jak pogodzić to z potrzebami biznesu i gospodarki?
CZYTAJ WIĘCEJZmiana prawnej definicji mobbingu powoduje, że znów wiele mówimy o tym szkodliwym zjawisku. Czy to rozwiąże problem i zabezpieczy interesy pracowników lub skutecznie zmniejszy jego występowanie?
CZYTAJ WIĘCEJDo 33% ma wzrosnąć udział kobiet w zarządach spółek. Takie są założenia unijnej dyrektywy, która powinna zostać wdrożona w ramach krajowego porządku prawnego. Czy ta regulacja zmieni pozycję kobiet przy biznesowym stole?
CZYTAJ WIĘCEJProjekt nowych zasad, których celem jest liberalizacja przepisów regulujących kwestię wykonywania pracy lub wyjazdów zagranicznych w trakcie trwania L4, budzi kontrowersje i obawy związane z powstawaniem naduzyć.
CZYTAJ WIĘCEJJawność wynagrodzeń to temat, który elektryzuje całą branżę HR od wielu lat. Niebawem unijne przepisy wymuszą dostosowanie krajowego prawodawstwa i zmienią zasady gry na rynku rekrutacji. Co to oznacza dla działów HR oraz pracodawców?
CZYTAJ WIĘCEJW nowoczesnym HR szybkość działania, poufność i zgodność z przepisami to kluczowe elementy codziennej pracy. E-Doręczenia, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego, to narzędzie, które doskonale odpowiada na te potrzeby. Umożliwiają bezpieczne przesyłanie dokumentów kadrowych z potwierdzeniem odbioru, bez konieczności logowania do portali administracji publicznej. Dzięki temu dział HR zyskuje większą kontrolę nad obiegiem dokumentów i
CZYTAJ WIĘCEJJuż blisko trzy miesiące mija od momentu, kiedy polscy pracodawcy byli zobligowani wdrożyć w swoich firmach procedury związane z ustawą o ochronie sygnalistów. Jak stosowanie się do przepisów ustawy wygląda w praktyce? Eksperci z agencji zatrudnienia Trenkwalder wskazują, jakie są najczęstsze błędy w interpretacji przepisów przez pracowników i dlaczego pracodawcom powinno zależeć, żeby ich nie
CZYTAJ WIĘCEJTempo naszego życia, presja, zmiany społeczne oraz narastające problemy psychiczne sprzyjają wzrostowi liczby uzależnionych. To złożony i trudny problem, który także dotyka pracodawców.
CZYTAJ WIĘCEJ