Obudź w sobie dziecko. 5 nietypowych sposobów na rozwój kariery.

Obudź w sobie dziecko. 5 nietypowych sposobów na rozwój kariery.

Czasem dziecinnie proste zabawy, mogą pobudzić cię do działania i sprawić, że poczujesz przypływ nowej energii. Nie bez przyczyny firmy odnoszące wielkie sukcesy montują w firmach hamaki, otwierają pokoje z grami planszowymi i pozwalają pracownikom na leżakowanie. Oto 5 sposobów na to, aby obudzić w sobie kreatywnego dzieciaka i odnieść sukces w pracy.

1. Łap za kredki

Kolorowanie sprawia przyjemność i pobudza kreatywność. Co więcej świat dorosłych całkiem niedawno odkrył tę czynność na nowo. Powinieneś wiedzieć, że nie musisz kolorować krasnali z książeczek dla 2-latków. W całej Europie w kilkusettysięcznych nakładach sprzedają się kolorowanki dla dorosłych. Możesz więc kolorować pejzaże, motyle, dzieła znanych malarzy. Do wyboru, do koloru. Stopień trudności jest całkiem spory, więc będziesz musiał naprawdę się namęczyć i zapomnieć o całym świecie, aby nie wyjść za linię.

Kolorowanie a wpływ na karierę. Książki kupują zarówno menedżerowie, kobiety sukcesu jak i zmęczeni pracą w korporacjach szeregowi pracownicy. Dlaczego? „Według psychologów rysowanie po obrysie, czyli kolorowanie, bardzo dobrze wpływa na samoocenę, podnosi samopoczucie i wzmacnia psychikę. Poza tym wzmacnia kreatywność i działa odstresowująco.” – mówi Bartosz Struzik z międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Wygląda więc na to, że pokolorowanie jednego rysunku może bardzo pomóc ci nie tylko przed ważnym spotkaniem biznesowym, ale również rozmową o pracę.

2. Poukładaj klocki

Nie od dziś wiadomo, że układanie klocków pobudza wyobraźnię i pozwala na oderwanie się od obowiązków. Więc pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i zdobądź pudełko klocków. Masz trzy opcje: możesz zwinąć je swojemu dziecku, udać się w gościnę do znajomych, którzy mają klocki albo wybrać się do wypożyczalni kloców Lego. Klockomaniacy wiedzą, że takie wypożyczalnie działają w całej Polsce i można wypożyczyć zestaw za kilka lub kilkadziesiąt złotych. Cena zależy od skomplikowania i czasu wypożyczenia zestawu. Jeśli weźmiesz kilkoro znajomych i każdy wypożyczy 2 zestawy możecie zrobić weekendową imprezę z klocami lego, oranżadą, popcornem i gumą Turbo.

Układanie klocków a wpływ na karierę. Układanie klocków to trening dla mózgu. W ten sposób rozwijamy spostrzegawczość, która wpływa z kolei na tempo w jakim nabywamy nowe umiejętności. Klocki są więc pomocne gdy przed tobą cykl szkoleń i konieczność wchłonięcia nowej porcji wiedzy.

3. Wejdź do gry

Jeśli nie jesteś fanem klocków (choć trudno w to uwierzyć, bo chyba każdy ma słabość do Lego) to możesz zaprosić znajomych na wieczór z grami planszowymi. Kultowy Monopol albo Chińczyk nie ma sobie równych.

Gry planszowe, na fali powracającej popularności, pojawiają się nawet w kawiarniach. Możesz więc zamówić nie tylko kawę, ale i planszówkę.

Gry planszowe a wpływ na karierę. Gry planszowe to kopalnia wiedzy dla stratega. Nic tak nie pobudza kreatywności, jak próba przechytrzenia przeciwnika i wyprzedzenie go  drodze do bazy. Czyż planowanie, tworzenie strategii i wdrażanie jej nie są niezbędne w życiu zawodowym? Jeśli poważnie myślisz o awansie – zdecydowanie tak.

4. Pobaw się w chowanego

Nie mów nie. Spróbuj schować się w 40 m kw. mieszkaniu więcej niż pięć razy, a zobaczysz jakie to wyzwanie i jaka frajda, gdy się udaje. Jeśli podczas zabawy choć raz się zaśmiejesz od ucha do ucha i pozwolisz sobie na oderwanie od codzienności, to znaczy, że warto było zostać na chwilę dzieckiem.

Zabawa w chowanego a wpływ na karierę. Zabawa w chowanego pobudza wyobraźnię, ale też uczy zachowania spokoju. „Kreatywność i odporność na stres to cechy, których bardzo poszukują pracodawcy, i które bardzo często znajdują się na liście wymagań podczas naborów do pracy.” – zauważa ekspert z serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

Paradoksalnie zabawa w chowanego może pomóc ci je wyrobić.

5. Wskakuj na huśtawkę

Trochę dziwnie jest wejść na plac zabaw i zacząć się huśtać (i to nie ważne czy masz dziecko czy też nie). Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Raz na jakiś czas wybrać się z przyjaciółmi na plac zabaw późnym wieczorem. Ludzie, którzy tak robią, bawią się jak szaleni, siedzą, rozmawiają, huśtają się do woli. I co najważniejsze twierdzą, że  wszelkie troski znikają, a w ich miejsce pojawiają się piękne wspomnienia z dzieciństwa.

Wkrótce będziesz również mógł bawić się na całego także w dzień. W tym roku, najpewniej na przełomie lipca i sierpnia, zostanie oddany do użytku pierwszy w Polsce plac zabaw dla dorosłych. Magiczne miejsce, na które czeka wielu dorosłych, powstaje warszawskim Ursusie. Staną tam w gigantycznych rozmiarach urządzenia do zabawy m.in. huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie.

Zabawa na placu zabaw a wpływ na karierę. Zabawa na placu zabaw to przede wszystkim porcja śmiechu, która wyzwoli w tobie pozytywną energię. Tymczasem pogodne osoby łatwiej zjednują sobie ludzi, wydają się sympatyczniejsze i atrakcyjniejsze. Tacy pracownicy mają większe szanse na kierowanie zespołem i odnoszenie z nim sukcesów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER