Sezon na Blended Learning. Przyszłość szkoleń firmowych nadchodzi już dziś.

Sezon na Blended Learning. Przyszłość szkoleń firmowych nadchodzi już dziś.

W jaki sposób można zwiększyć efektywność i komfort nauki, jednocześnie uzyskując oszczędności finansowe oraz precyzyjnie monitorując rezultaty? Wystarczy umiejętnie połączyć różne metody nauki i dzięki temu wykorzystać możliwości, jakie daje Blended Learning.

Nauka z wykorzystaniem Blended Learningu zrewolucjonizowała rynek edukacyjny, a dziś zmienia także rynek szkoleniowy. Podejście to zakłada połączenie tradycyjnej nauki (wykłady, warsztaty, zajęcia) oraz kursów cyfrowych (lekcje, gry, ćwiczenia, multimedia itp.) po to, by stworzyć jeden, spójny i niezwykle skuteczny program dydaktyczny dla pracowników.

Korzyści płynące z zastosowania tego modelu, w porównaniu do szkoleń tradycyjnych, nie ograniczają się jednak do szybszych i lepszych rezultatów nauki (notuje się poprawę wyników do 20%). Przewagami Blended Learningu są też: dopasowanie do indywidualnych potrzeb i stylu nauki, uatrakcyjnienie zajęć, zmniejszenie stresu towarzyszącego nauce, zwiększenie zaangażowania w rozwój, oszczędność czasu oraz nawet o 50% niższy koszt godziny zajęć praktycznych.

Od wielu lat najlepsze na świecie ośrodki naukowe, takie jak Harvard, Oxford, Princeton, Stanford i MIT, stosują to podejście w kształceniu. A dziś, gdy nowoczesna technologia (np. sztuczna inteligencja) jest coraz bardziej dostępna, na innowacyjne programy Blended Learningu mogą pozwolić sobie zarówno korporacje, jak i niewielkie firmy o mniejszych budżetach szkoleniowych.

Badania naukowe wskazują, że Blended Learning sprawdza się nie tylko w edukacji szkolnej lub uniwersyteckiej. Równie skutecznie wspiera pracowników firm w ich rozwoju zawodowym. Przedsiębiorstwa coraz chętniej sięgają więc po tego rodzaju szkolenia w doskonaleniu kompetencji sprzedażowych, menedżerskich czy technicznych.

Jednym z kluczowych obszarów rozwoju zawodowego w firmach są kursy językowe. Zastosowanie Blended Learningu w tym zakresie optymalizuje proces nauki języków obcych, stymulując pracę własną nad umiejętnościami takimi jak czytanie, pisanie czy rozumienie ze słuchu, a także angażując lektora w te elementy nauki, które wymagają czynnika ludzkiego, czyli komunikację. Dzięki takiemu podejściu można zapewnić uczestnikom kursów językowych 100% konwersacji podczas zajęć z lektorem.

Dowiedz się więcej o Blended Learningu językowym:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER