Rok 2025 zapowiada się jako pełen nowych i ekscytujących wyzwań dla branży HR. Z czym w najbliższym czasie będą się zmagać specjaliści ds. HR?
Zdalne zatrudnienie daje duże możliwości związane z poznawaniem nowych miejsc. Polska przebojem wdarła się do rankingu miejsc, które odwiedzają cyfrowi nomadzi z zagranicy.
W dobie pogłębiającej się luki pokoleniowej na rynku pracy, efektywna polityka zarządzania talentami jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu, Co w tej materii można zrobić w firmach? Jakie są dobre praktyki i rekomendacje?
W co 3 polskim domu podobno panuje podział obowiązków. Jedni mówią, że to całkiem dobry wynik, dla innych to obraz tego, że patriarchat ma się doskonale.
Są pokoleniem, które spowodowało nieodwracalną zmianę w relacjach na rynku pracy. Zamiast ubierać Zetki w krzywdzące stereotypy, poznajmy je lepiej – bo jest w nich ogromny potencjał.
Od Krakowa do Wrocławia – centra usług biznesowych w Polsce mają się świetnie. Stanowią miejsca pracy dla tysiąca Polaków. Skąd ten fenomen?
Wiatr zmian w męskim świecie IT wieje dość delikatnie. Czy jest szansa na zmianę frontu i lepszą prognozę zawodowej pogody dla kobiet?
Lata mijają a my ciągle pytamy: jak zarządzać zdalnym zespołem, żeby dobrze pracował? Odpowiedź jest znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać.
Wprowadzenie praktyk prozwierzęcych w miejscu pracy może zwiększyć produktywność pracowników i przyczynić się do poprawy wyników firmy. Taki wniosek płynie z tegorocznego badania przeprowadzonego przez portugalskich naukowców. Eksperci ze sklepu zoologicznego zooplus podkreślają, że to tylko jeden z wielu pozytywnych efektów tworzenia biur przyjaznych zwierzętom. Praktyki prozwierzęce zwiększają produktywność biura Naukowcy z Instituto Universitário de
Dźwignią zrównoważonego rozwoju jest właściwa postawa zarządu i managerów. Wyzwaniem pozostaje też transparentna komunikacja korzyści płynących z wdrożenia działań ESG, zarówno w samej organizacji, jak i wśród kluczowych interesariuszy
Obserwujemy bezprecedensową transformację rynku pracy. Zawody, które opierają się na powtarzalnych czynnościach, są najbardziej zagrożone redukcją, bo można je zautomatyzować.
Grudzień uważa się za szczyt sezonu zakupowego, ale wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt.
Te dane nie pozostawiają złudzeń – wg wyników raportu „Polacy na granicy wypalenia zawodowego”, aż 78% z nas czuje się wypalona.
Nie każdy bohater nosi pelerynę! W dobie cyfryzacji i rozwoju AI praca w cyberbezpieczeństwie to profesja z przyszłością.
Zawodowe historie to nie tylko rywalizacja o awans czy realizację wyników, ale także ciche dramaty, które mogą zrujnować życie zawodowe. Mobbing staje się nową formą cichego terroru – czy możemy z nim coś zrobić?
Jawność wynagrodzeń to gorący temat ostatnich lat. Firmy stają w obliczu konieczności transparentnej komunikacji na temat tabu, jaki w naszym społeczeństwie są pieniądze. Czy uda im się z powodzeniem wdrożyć dyrektywę UE?
Dyskusja o tym, czy i kiedy wracać do biur oraz w jakim wymiarze nie kończy się. Firmy coraz chętniej, a czasem bardzo stanowczo oczekują końca pracy zdalnej. Co na ten temat myślą i mówią pracownicy?
Tylko ⅓ osób pracujących w Polsce twierdzi, że obecny pracodawca oferuje im możliwość szkoleń i rozwoju zawodowego. Powodów może być kilka: niektóre firmy szukają w ten sposób oszczędności, inne zaczynają porządkować swoje procesy i dbać o doświadczenia pracowników i pracowniczek.
Zieloni superbohaterowie ratujący nas przed klimatyczną zagładą – specjaliści od OZE. Bez nich ekologiczne plany firmy to tylko zieleń w kuchni.
Młodzież coraz lepiej rozumie, jak ważne jest dążenie do zachowania równowagi w życiu. Z jednej strony doceniają potrzebę zdobywania doświadczenia zawodowego, z drugiej – cenią sobie zdrowie psychiczne, rozwój osobisty i relacje z bliskimi. Wskazuje to na ich dojrzałe podejście do przyszłości i przygotowanie do stawienia czoła wyzwaniom.