Czy zawody związane z rozwojem najnowszych technologii nadal zdominowane są przez mężczyzn? Czy można to zmienić?
O tym, gdzie szukać, aby znaleźć kandydatów do pracy głowi się wielu z nas. Które miejsca gwarantują sukces?
Zmiana branży? Niemal 40 proc. managerów uważa za najważniejsze w tym procesie predyspozycje i umiejętności adaptacyjne a nie znajomość nowej branży.
Emocje wcale nie są wadą – odpowiednio zarządzane stanowią klucz do sukcesu, także w zarządzaniu zespołami.
Brak znajomości języka angielskiego uniemożliwia aplikowanie na połowę ofert pracy w Polsce.
Maksymalne temperatury w miejscu pracy to temat, który od lat rozgrzewa atmosferę w środowisku BHP. Podczas gdy doskonale znamy minimalną możliwą temperaturę, przyszła pora również na maksymalną. Nad rozporządzeniem, którego celem jest uregulowanie przepisów w zakresie temperatur i zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Chociaż obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i
Choroby psychiczne to jeden z ważniejszych problemów populacyjnych. Dotyczy on także rynku pracy. Dlaczego rośnie absencja i liczba zwolnień L4 wystawianych przez psychiatrów?
Stanowią coraz liczniejszą grupę na rynku. Cenią sobie swobodę, niezależność i pracę na własnych zasadach – co wiemy o freelancerach?
Komunikatywny czyli jaki? Dla jednych podstawowy, dla drugich trochę mówi, ale nie do końca… Do czego prowadzi szarża we własnej ocenie stopnia znajomości języków obcych?
Wydawałoby się, że w dobie inkluzywnej polityki HR i promowania równości jako ogólnego wzorca społecznego, rasizm to zjawisko wymarłe. Niestety – rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego.
Czy zdalna edukacja to trend, który pomoże rozwijać także potencjał pracowników? Co sektor szkoleń może zaczerpnąć dla siebie, aby z powodzeniem wykorzystać to z myślą o rozwoju ludzi w firmach?
Nie taka zła automatyzacja, jak ją malują… Czy to dobry sposób na większą efektywność w pracy?
Droga do wypalenia zawodowego to coś, co możemy zgotować sobie sami. Jaki jest „przepis” na to, aby zrobić to „całkiem profesjonalnie”? Zupełnie prosty!
Czy upowszechnianie się sztucznej inteligencji wpływa na pracę konsultantów SAP? W jaki sposób może wpłynąć na wymagania stawiane przedstawicielom tego zawodu? I czy zawód konsultanta SAP nadal jest zaliczany do tzw. zawodów przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedział Piotr Prześlakiewicz, senior konsultant SAP w firmie Quercus, która specjalizuje się we wdrożeniach SAP w obszarze
Chociaż zalety i wady pracy zdalnej są gorąco dyskutowane, to szansa na całkowite odwrócenie trendu jest niewielka.
To nieocenione narzędzie w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Dlaczego warto uczyć się negocjacji?
Tworzenie dobrych miejsc pracy to podstawa w zadbaniu o dobrostan pracowników.
Aż 32% pracowników jest niezadowolonych z systemu premiowego w swojej firmie, a co 3 uważa go za niesprawiedliwy.
Powiedz mi, gdzie mieszkasz, a poznam twój poziom zaangażowania.