Demografia nie kłamie – według danych GUS do 2050 roku osoby w wieku 60+ będą stanowić ponad 40% populacji Polski. Zjawisko określane mianem „srebrnego tsunami” niesie poważne konsekwencje dla rynku pracy, systemu ochrony zdrowia i gospodarki. Kluczowe pytanie brzmi: jak sprawić, by starzejące się społeczeństwo pozostało aktywne i produktywne? Odpowiedzią może być profilaktyka zdrowotna, która
Nie mamy rąk do pracy – to fraza od lat powtarzana przez pracodawców. Te ręce są, wystarczy pomyśleć o tych, którzy nadal borykają się w wykluczeniem.
Jak projektować przestrzenie, produkty i technologie dostępne dla wszystkich? Jak pogodzić pracę z dobrostanem psychicznym? Jakie wyzwania stawia przed nami starzejące się społeczeństwo? I czy mamy jeszcze czas, by uratować świat przed zmianami klimatu? O tym – i wielu innych tematach związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu – będą rozmawiać eksperci i uczestnicy konferencji CSR Poland
Serdecznie zapraszamy do udziału w ciekawym wydarzeniu.
Firmy zauważają także korzyści płynące z rozwoju big data, które w marketingu i sprzedaży wykorzystuje się do identyfikacji nieustannie zmieniających się trendów.
Na „chorobowym” zdrowi załatwiamy prywatne sprawy, a do pracy przychodzimy chorzy – taki paradoks przynoszą wyniki badania enel-med. Złe samopoczucie, ważne sprawy rodzinne czy problemy w pracy skłaniają Polaków do korzystania z tzw. lewych zwolnień lekarskich. Do takiej sytuacji przyznaje się 19 proc. osób, niemal dwa razy więcej najmłodszych pracowników (27 proc. zetek) niż najbardziej
Przez lata o pracę w urzędach określano mianem „ciepłej posady” a jak wygląda rzeczywistość – dane nie pozostawiają złudzeń.
Różne pokolenia w zespole mogą wzajemnie się uzupełniać – wiele zależy od managera
Wykształcenie już nie wystarczy, aby wypełnić lukę w umiejętnościach a szansa na awans to dla wielu pracowników główny powód do tego, aby nadal pracować u obecnego pracodawcy.
Czy branża finansowa słusznie obawia się wdrożenia AI na szeroką skalę?
Trwa największe badanie w Polsce najmłodszej generacji pracowników. Zachęcamy do udziału!
Nowoczesne technologie i troska o środowisko przyczyniają się do powstawania zawodów, które jeszcze – do niedawna- nie istniały, a dziś stają się kluczowe dla rozwoju firm.
Co czwarta przedsiębiorczyni wykorzystuje w codziennej pracy sztuczną inteligencję. Sztuczna inteligencja staje się coraz ważniejszym narzędziem w biznesie, a przedsiębiorczynie w Polsce wyróżniają się otwartością na innowacje i chęcią budowania przewagi konkurencyjnej.
Praca w modelu hybrydowym wymaga od liderów zwiększonej uważności, aby dostrzegać sygnały, które mogą wskazywać na problemy, takie jak wypalenie zawodowe.
Rok 2025 zapowiada się jako pełen nowych i ekscytujących wyzwań dla branży HR. Z czym w najbliższym czasie będą się zmagać specjaliści ds. HR?
Zdalne zatrudnienie daje duże możliwości związane z poznawaniem nowych miejsc. Polska przebojem wdarła się do rankingu miejsc, które odwiedzają cyfrowi nomadzi z zagranicy.
W dobie pogłębiającej się luki pokoleniowej na rynku pracy, efektywna polityka zarządzania talentami jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu, Co w tej materii można zrobić w firmach? Jakie są dobre praktyki i rekomendacje?
W co 3 polskim domu podobno panuje podział obowiązków. Jedni mówią, że to całkiem dobry wynik, dla innych to obraz tego, że patriarchat ma się doskonale.
Są pokoleniem, które spowodowało nieodwracalną zmianę w relacjach na rynku pracy. Zamiast ubierać Zetki w krzywdzące stereotypy, poznajmy je lepiej – bo jest w nich ogromny potencjał.
Od Krakowa do Wrocławia – centra usług biznesowych w Polsce mają się świetnie. Stanowią miejsca pracy dla tysiąca Polaków. Skąd ten fenomen?