Dla pokolenia Z pensja skorelowana z zakresem odpowiedzialności oraz work-life-balance to absolutne must have przy zatrudnieniu. Pracodawcy muszą zrozumieć, że elastyczność stanowi trwały element zatrudnienia a nie substytut konkurencyjnych zarobków.
CZYTAJ WIĘCEJNajnowszy raport Next Technology Professionals ujawnia, że aż 73% pracowników sektora IT jest otwartych na zmianę pracy, a kluczową rolę w wyborze ofert wciąż odgrywają forma pracy, satysfakcja finansowa oraz realne możliwości rozwoju.
CZYTAJ WIĘCEJTransformacja cyfrowa, zmieniające się modele pracy oraz budowanie przyjaznego otoczenia zawodowego to wyzwania, z którymi będziemy mierzyć się w najbliższym czasie, dostosowując strategie HR. Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji, która będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy oraz dobrych praktyk w tym zakresie.
CZYTAJ WIĘCEJCzy to po stronie pracowników i występującej u nich luki kompetencyjnej leży powód wolnego wdrożenia rozwiązań AI w firmach? A może inny obszar wymaga zmiany, aby ten proces przyśpieszył?
CZYTAJ WIĘCEJZarządzanie talentami i rozwój kompetencji cyfrowych to największe bolączki obecnego rynku pracy. Firmy wyrażają niepokój o to, czy uda się efektywnie nadążyć za zmianami biznesowymi i skorelować je z kompetencjami zespołów.
CZYTAJ WIĘCEJBranża, która kiedyś uchodziła za eldorado mlekiem i miodem płynące, znacząco zmieniła swoje oblicze w ostatnich 2 latach. Kogo obecnie szukają firmy z sektora IT?
CZYTAJ WIĘCEJRynek pracy nadal nie oferuje optymalnych warunków dla osób w spektrum. Ich potencjał jest marnowany z powodu braku gotowości na dostosowanie przestrzeni do pracy do ich ograniczeń poznawczych.
CZYTAJ WIĘCEJOsoby neuroatypowe padają ofiarą wielu krzywdzących stereotypów, które są powielane w społeczeństwie, bo kierujemy się ewolucyjnym lękiem przed tym, co jest nietypowe. Czy słusznie?
CZYTAJ WIĘCEJAutomatyzacja procesów nie ominie także branży związanej z obsługą płacową firm pracodawców. Jakie zmiany czekają nas w niedalekiej przyszłości?
CZYTAJ WIĘCEJWedług danych Eurostatu w 2024 roku 13,5 proc. firm w Unii Europejskiej zatrudniających co najmniej 10 pracowników wykorzystywało w swojej działalności technologie AI. Polska, z wynikiem 5,9 proc., znalazła się na szarym końcu, wyprzedzając jedynie Rumunię. Dlaczego tak jest?
CZYTAJ WIĘCEJ