Home office – czym się kierować przy jego urządzaniu?

Home office – czym się kierować przy jego urządzaniu?

Model pracy zdalnej zyskał na popularności w czasie pandemii, co oczywiście było podyktowane względami bezpieczeństwa i koniecznością zachowania dystansu społecznego. Choć sytuacja wydaje się stabilizować, to wielu pracowników wciąż wykonuje swoje obowiązki zawodowe w zaciszu domowym i może tak pozostać przez dłuższy czas. Z tego względu urządzenie home office przybiera na znaczeniu – stworzenie ergonomicznego stanowiska do pracy jest niezbędne do zachowania najwyższej wydajności. Zatem na co zwrócić uwagę przy aranżacji domowego biura? Podpowiadamy.

Aranżacja home office – wydzielenie strefy do pracy

W pierwszej kolejności należy zadbać o wygospodarowanie przestrzeni sprzyjającej skupieniu i koncentracji. Wielu z nas niestety nie może sobie pozwolić na urządzenie osobnego pokoju do pracy, jednak to nie powinno okazać się przeszkodą w urządzaniu domowego biura. To można zaaranżować, np. w salonie lub sypialni – w zależności od ilości dostępnego metrażu, a także częstotliwości użytkowania pokoju przez innych domowników. Home office zaadaptowane w jednym z rogu pokoju świetnie sprawdzi się, zwłaszcza gdy oddzielone od pozostałych stref mieszkalnych wysokim, ażurowym regałem. W ten sposób można uniknąć montażu konwencjonalnej ścianki działowej, która w wielu przypadkach zaburza optymalną funkcjonalność niewielkich pomieszczeń.

Urządzanie home office – zakup mebli biurowych

Home office z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez zestawu funkcjonalnych mebli biurowych, które pozwalają wynieść standard obszaru do pracy na najwyższy poziom. Sercem każdego home office jest oczywiście biurko, które powinno być dostosowane rozmiarem do naszych rzeczywistych potrzeb. Na jego blacie musi bowiem znaleźć się miejsce dla podstawowych akcesoriów biurowych, sprzętu elektronicznego i innych niezbędnych gadżetów ułatwiających codzienną pracę. Dodatkowym atutem będzie duża ilość pojemnych szuflad, dzięki którym wstawienie dodatkowego regału może okazać się zbędne. Co oprócz funkcjonalnego biurka? Dobrze wyprofilowane krzesło biurowe czy lampka doświetlająca przestrzeń roboczą to absolutny „must have”.

Aranżacja domowego biura – elektronika

Same meble nie wystarczą – znacznie ważniejszy okazuje się sprzęt elektroniczny, bez którego wykonywanie pracy z domu byłoby niemożliwe. Dlatego warto zadbać o wydajny komputer stacjonarny oraz wysokiej jakości monitor, taki jak np. monitor LG, który pozwoli zachować optymalny komfort oczu podczas wielu godzin spędzonych przed ekranem. Warto też zainwestować w dobrą myszkę i klawiaturę oraz słuchawki bezprzewodowe, bez których wielu pracowników nie potrafi sobie wyobrazić zachowania pełnego skupienia.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER