Wypłata na życzenie. Recenzja Symmetrical.ai

Wypłata na życzenie. Recenzja Symmetrical.ai

Przychodzimy do Was z kolejną recenzją – tym razem mieliśmy okazję przekonać się, jak działa narzędzie, które póki co jest bezkonkurencyjne na polskim rynku. Tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością za granicą, ale dla nas to wciąż nowość. A to przecież tak proste, intuicyjne i wpisujące się w potrzeby niemal każdego pracownika. O czym mowa?

Pisząc wprost – wypłata na żądanie. Symmetrical Labs, polsko-brytyjska firma fintech, stworzyła aplikację o nazwie Symmetrical.ai. Twórcy wyjaśniają, że celem, który przyświecał im w pracach nad tym narzędziem, była pomoc pracownikom w odzyskaniu kontroli nad osobistymi finansami.

Teoria teorią, a o co chodzi w praktyce? Jak to działa i jakie korzyści przynosi pracownikom i pracodawcom?

Korzyści dla pracownika…

Z perspektywy pracownika Symmetrical.ai to aplikacja mobilna, za pomocą której można dokonać wypłaty części wynagrodzenia na życzenie. Po pobraniu apki i zalogowaniu się widzimy prosty panel. Na samej górze widnieje licznik, który w czasie rzeczywistym pokazuje, jak dużo udało się nam już zarobić w danym miesiącu. Uwierzcie nam – to wydaje się banalnym rozwiązaniem, ale jest niesamowicie motywujące. Kto z nas nie lubi patrzeć, jak jego pieniądze na koncie rosną? 😉

Poniżej widzimy natomiast, jaką kwotę z przysługującego wynagrodzenia możemy w danej chwili wypłacić. Wystarczy zaznaczyć suwakiem, ile pieniędzy zarobionych w tym miesiącu chcemy właśnie przelać na własne konto, a następnie kliknąć button „wypłać”. Wybrana kwota w ciągu max. 2 minut zasila nasze konto. Na koniec okresu rozliczeniowego otrzymujemy natomiast na konto resztę pensji. Proste, prawda? Aplikacja daje nam też dostęp do historii wypłat.

wypłata

wypłata

Dzięki tej aplikacji pracownicy nie muszą już czekać na wypłatę do końca miesiąca czy „do dziesiątego” – mogą w każdym momencie pobrać część z zarobionych już pieniędzy. Dzięki temu można uniknąć kłopotów, gdy np. na tydzień przed wypłatą pilnie potrzebujemy zastrzyku gotówki. Nie trzeba wtedy udawać się po pożyczkę do banku czy znajomego, ale można skorzystać z własnych, zarobionych już pieniędzy 😉

… i dla pracodawcy

Symmetrical.ai integruje się z wieloma popularnymi programami płacowymi (m. in. SAP, Teta, Enova, Optima, Symfonia), więc nie obciąża działu kadr i płac dodatkową pracą. Co ciekawe, pracodawca nie musi na bieżąco rozliczać zaliczek we własnym systemie czy wypłacać ich z własnych środków – pieniądze są bowiem wypłacane przez Symmetrical.ai. Dopiero po zakończeniu okresu rozliczeniowego firma otrzymuje od Symmetrical.ai notę księgową z sumą wypłaconych zaliczek oraz zbiorczą fakturę za obsługę. Pracodawca może też ustalać limity kwotowe oraz liczbę dostępnych wypłat.

Z perspektywy organizacji można określić aplikację jako nowoczesny benefit finansowy wpisujący się w potrzeby pracowników związane z elastycznym zarządzaniem własnymi finansami. Posiadanie w swojej ofercie takiego benefitu może być więc solidnym plusem z punktu widzenia employer brandingu.

Symmetrical.ai to narzędzie idealne na obecne niepewne czasy, które wywołują w nas wiele rodzajów stresu, w tym również ten finansowy. Nawet jeśli w danym miesiącu nie skorzystamy z aplikacji, to i tak sama świadomość, że w każdej chwili mamy dostęp do własnych, zarobionych już przecież pieniędzy, daje poczucie pewnego komfortu psychicznego.

No i na koniec, klasyczne już pytanie, czyli ile to kosztuje? Jak wyjaśnili nam przedstawiciele Symmetrical.ai dostępne są dwa warianty rozliczenia.

W pierwszym z nich pracodawca płaci 7 zł za miesiąc subskrypcji dla każdego z pracowników. W przypadku, gdy pracownik chce skorzystać z wypłaty na życzenie, płaci jednorazową opłatę 5 zł za przelanie środków.

W drugim wariancie koszty ponosi wyłącznie pracodawca, który płaci 12 zł za miesiąc subskrypcji dla każdego z pracowników.

Co ciekawe, twórcy aplikacji intensywnie pracują już nad jej rozwojem i chcą ją wzbogacić o nowe funkcje. Jesteśmy ciekawi, czym nas zaskoczą, bo sama idea tego narzędzia jest nam bardzo bliska – szczególnie w kontekście employerbrandingowym.

Naszym zdaniem twórcy Symmetrical.ai zrobili kawał świetnej roboty, a ich aplikacja szybko zdobędzie popularność w naszym kraju. Narzędzie jest proste, a model rozliczeniowy przejrzysty. Korzyści, jakie przynosi, też są bardzo duże, zwłaszcza, kiedy spojrzymy na obecną sytuację. I choć nie wszyscy z nas w czasie testów zdecydowali się skorzystać z tej aplikacji, to zgodnie stwierdziliśmy, że każdy z nas czuł się znacznie pewniej, gdy wiedział, że może w każdej chwili wypłacić zarobione już pieniądze.

Według nas Symmetrical.ai to zdecydowanie narzędzie warte uwagi. To benefit na miarę obecnych czasów, który – jak nam się wydaje – zadomowi się na dobre w wielu firmach na zdecydowanie dłużej.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER