5 powodów, dla których warto pracować w Billennium

5 powodów, dla których warto pracować w Billennium

Marzy Ci się praca w prężnie rozwijającej się firmie technologicznej, w której będziesz mieć realny wpływ na realizowane projekty? Fascynują Cię innowacje i nietuzinkowe rozwiązania w biznesie, a Twoją ambicją jest móc je współtworzyć? W pracy cenisz sobie dobrą atmosferę, transparentną komunikację i dużą elastyczność ze strony pracodawcy? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco – praca w Billennium może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Billennium to polska firma technologiczna o globalnym zasięgu, która już od 18 lat dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania IT, a w swoim portfolio ma już ponad 100 zadowolonych klientów. Obecnie zatrudnia ponad 1300 wysokiej klasy specjalistów i nie planuje na tym poprzestać. Jak twierdzą przedstawiciele zarządu Billennium – nieustanny rozwój jest wpisany w DNA firmy, a jej najważniejsza misja to przekraczanie granic – nie tylko tych geograficznych, ale przede wszystkim – technologicznych.

W 2021 roku Billennium otrzymało międzynarodowy certyfikat Great Place to Work, przyznawany najlepszym pracodawcom na świecie. Co sprawia, że firma zbiera tak dobre opinie, nie tylko wśród swoich klientów, ale i pracowników? Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto pracować w Billennium.

Po 1: Innowacyjne środowisko

Innowacja to jedna z najważniejszych wartości w Billennium, mająca przełożenie zarówno na realizowane na co dzień projekty dla świata biznesu, jak i na wewnętrzne funkcjonowanie firmy. Billennialsi stawiają przede wszystkim na kreatywność i niesztampowe myślenie. Przedsiębiorstwo posiada swoje własne Laboratorium Innowacji (Innovation Lab) – eksperckie centrum, które w swoich działaniach bazuje na nowatorskich narzędziach pracy i zwinnych metodologiach, takich jak: Agile, Scrum, Lean Start-up, Service Design i Design Thinking. Dołączając do grona specjalistów Billennium będziesz miał szansę stać się współtwórcą innowacji i obserwować z bliska proces tworzenia kreatywnych produktów oraz usług.

Po 2: Billennium to międzynarodowy zespół ekspertów

Tym, co wyróżnia Billennium na tle konkurencji jest model biznesowy, który opiera wewnętrzną strukturę firmy przede wszystkim na kompetencjach swoich pracowników, a nie ich lokalizacji. W konsekwencji takiego sposobu myślenia powstało – obecnie już ponad 20 nowatorskich Centrów Kompetencyjnych, czyli międzynarodowych zespołów skupiających wysoko wykwalifikowanych  ekspertów z różnych dziedzin, rozproszonych po całym świecie. Poszczególne Centra specjalizują się między innymi w takich obszarach jak: rozwój oprogramowania, big data, sztuczna inteligencja, eLearning, CRM, analiza biznesowa, czy zarządzanie projektami.

Centra Kompetencyjne działają w elastycznym modelu Follow the Sun – dzięki lokalizacji pracowników w różnych zakątkach kuli ziemskiej oraz w różnych strefach czasowych możliwe jest znacznie szybsze i sprawniejsze realizowanie projektów, a także dostarczanie wysokiej jakości usług przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Międzynarodowe zespoły Billennium obsługują obecnie już ponad 50 technologii, stanowiąc  doskonałą platformę wymiany inspiracji, wiedzy i doświadczeń czerpanych wzajemnie od pasjonatów swoich dziedzin.

Billenium

Po 3: Możliwości rozwoju

Wypracowane na przestrzeni ostatnich 18 lat zaufanie, jakim obdarzyli Billennium klienci stanowi niemałą motywację do tego, aby nie spoczywać na laurach. Firma nieustannie poszukuje nowych możliwości rozwoju, z jednej strony – udoskonalając oferowane usługi i rozwiązania, a z drugiej – stale dbając o podnoszenie kompetencji swoich pracowników. W 2021 roku Billennium otrzymało tytuł Partnera Roku Microsoft w Polsce, co wiąże się zarówno z prestiżem, jak i kolejnymi atrakcyjnymi możliwościami dla wszystkich Billennialsów.

Praca w Billennium to nie tylko udział w ciekawych projektach. To także szeroki wachlarz szkoleń, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych dostępnych dla każdego, kto chce się rozwijać. Firma otwarta jest również na możliwość wewnętrznej relokacji pracowników, którzy mogą migrować pomiędzy projektami, zespołami i oddziałami przedsiębiorstwa. Pozwala to na optymalne wykorzystanie ich potencjału i posiadanych kompetencji, chroni przed znudzeniem albo tkwieniem w projekcie, który nie jest dla danej osoby rozwojowy.

Po 4: Kultura zaufania i transparentna komunikacja

Tym, na co na pewno będziesz mógł liczyć dołączając do grona pracowników Billennium, jest otwarta, szczera komunikacja oraz rozwinięta kultura feedbacku. Jedną z wysoko cenionych w firmie wartości jest bowiem zaufanie. Budowane świadomie i konsekwentnie zarówno pomiędzy członkami poszczególnych zespołów, jak i w relacjach manager – pracownik. Oszacowany na podstawie ankiet, przeprowadzonych w ramach certyfikacji Great Place to Work „wskaźnik zaufania” (Trust Index©) wyniósł, w przypadku Billennium 75%. O tym, jak dobry to wynik świadczy między innymi porównanie go ze średnią dla Polski, która w tym samym badaniu wyniosła 48%.

Po 5: Elastyczność, atmosfera pracy i work-life balance

W badaniu, przeprowadzonym w Billennium przez zewnętrznego audytora, na zlecenie Great Place to Work, pracownicy wśród najsilniejszych stron firmy wymienili: dobrą atmosferę i koleżeństwo (które wskazane zostały aż przez 93% respondentów), elastyczność pracodawcy pozwalającą na zachowanie balansu między pracą a życiem prywatnym (90%) oraz równe traktowanie i wzajemny szacunek panujący pomiędzy Billennialsami (89%). Elastyczność pracodawcy doceniona została szczególnie w czasie pandemii, kiedy – dzięki wypracowanej kulturze zaufania – całkowite przejście na pracę zdalną nie stanowiło żadnego problemu, a pracownicy rozliczani byli przede wszystkim na podstawie wypracowanych efektów, a nie ilości czasu zalogowania do systemu.

W Billennium od lat działa również nieformalna grupa – Billennium Squad, tworzona przez ludzi, których łączy nie tylko praca, ale także wspólne zainteresowania i pasje. Jest to społeczność, która zwyczajnie lubi spędzać ze sobą czas. Każdy nowy pracownik  jest mile widziany i zawsze może liczyć na wsparcie pozostałych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER