Jak zostać liderem w rekrutacji?

Jak zostać liderem w rekrutacji?

Aktywna polityka HR to dziś nieodzowny element sprawnego funkcjonowania biznesu. Zarządzanie kadrą pracowniczą, rozwój liderów i menadżerów oraz zaawansowane kampanie rekrutacyjne doceniane zarówno przez kandydatów,  jak i ekspertów branży to tylko niektóre wyzwania, które podejmują pracownicy działu human resources w Budimeksie. Lider rynku budowlanego w Polsce, w związku z dużymi i zróżnicowanymi potrzebami rekrutacyjnymi nieustanie rozwija obszar zarządzania zasobami ludzkimi i pozyskiwania nowych talentów. Prowadzony przez firmę od lat program Akademia Budimex został właśnie nagrodzony w konkursie „Liderzy Rekrutacji”.

Plebiscyt organizowany przez OLX docenia najlepsze kampanie rekrutacyjne w Polsce. Złożone z ekspertów branży jury wyłania i nagradza projekty, które wyznaczają trendy, szukają nowej jakości i budują wartość komunikacji rekrutacyjnej. Budimex zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Efektywność”, w której wyróżnienia przyznawane są kampaniom charakteryzującym się skutecznością i realizacją założonych celów na satysfakcjonującym poziomie. Nagroda w konkursie „Liderzy Rekrutacji” została przyznana za prowadzony do lat program Akademia Budimex.

Wyróżnienie generalnego wykonawcy to efekt długofalowej polityki HR prowadzonej przez firmę. Prężnie działający i stale rozwijający się dział zarządzania zasobami ludzkimi Budimeksu realizuje szereg kampanii i działań zarówno z obszaru rozwoju swoich pracowników, jak i rekrutacji. Działania ekspertów spółki doceniają także sami kandydaci. Z badań Candidate Experience przeprowadzonych przez firmę wynika, że wskaźnik NPS Budimeksu wynosi aż 63,41. Ponadto wszyscy kandydaci (100 proc. wskazań) aplikujący na różnorodne stanowiska do spółki  pozytywnie oceniają cały proces rekrutacyjny, a w nim m.in. informacje przekazywane przez przedstawicieli działu HR na temat proponowanego stanowiska oraz warunków zatrudnienia. Zapytani kandydaci wskazali także na pełen profesjonalizm, rzetelną i transparentną komunikację w całym procesie rekrutacyjnym – Budimex jako lider branży budowalnej wyznacza najlepsze trendy nie tylko w budownictwie, ale także w zarządzaniu procesami hr-owymi – komentuje Cezary Mączka, Członek Zarządu Dyr. Zarządzania Zasobami Ludzkimi Budimex SA. – Nasi specjaliści prężnie realizują zaawansowane i efektywne kampanie rekrutacyjne. Rola działu HR jest kluczowa także w przypadku rozwoju i motywowania liderów oraz menadżerów. Dbamy o to, by nasze działania z obszaru HR stale ewoluowały i sukcesywnie powiększamy grono ekspertów. Obecnie do naszego zespołu poszukujemy HR Business Partnera, który wesprze nasz biznes i będzie odpowiedzialny za realizację kompleksowej strategii zarządzania zasobami ludzkimi – dodaje. Poza działaniami z zakresu HR Budimex daje pracownikom możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych projektach, także tych z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Generalny wykonawca od lat prowadzi akcje CSR-owe wspierające lokalne społeczności. Jednym z flagowych i długofalowych programów jest „Strefa Rodzica”, w ramach której Budimex tworzy wydzielone przestrzenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych dla małych pacjentów i ich rodziców. Tego typu miejsc powstało już łącznie 34 na terenie całej Polski. „Strefa Rodzica” to również projekt, w który osobiście angażują się pracownicy spółki – w ramach wolontariatu włączają się w urządzanie wyremontowanych pomieszczeń, pomagają w montażu i ustawianiu mebli oraz wykonują drobne prace wykończeniowe. Ostatnio Budimex wraz z innymi firmami zjednoczył się w szczytnym celu i postanowił wybudować, wyposażyć i przekazać #DomZSerca dla 16-osobowej rodziny koło Radomska. W ramach akcji powstanie przestronny, w pełni wyposażony dom, w którym już na wiosnę zamieszka ta wielodzietna rodzina.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER