Biurowy przyjaciel to skarb

Biurowy przyjaciel to skarb

Badanie, w którym wzięło udział ponad 2,3 tys. osób z pięciu krajów, potwierdza, że biurowe przyjaźnie pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie i wydajność pracowników.

Osoby, którym udało się zaprzyjaźnić z kimś z zespołu, są szczęśliwsze niż te, które odnoszą się do współpracowników z rezerwą. 81% badanych, którzy mogą się pochwalić szczególnie bliską relacją z kimś z firmy, twierdzi, że jest zadowolonych ze swojego życia, a 73% przyznaje, że lubi swoją pracę. W grupie respondentów, którzy nie mają przyjaciół w pracy, zadowolenie z życia deklaruje 72% osób, a zadowolenie z pracy – tylko 58%.

Ponadto 75% pracowników, którzy nie stronią od firmowych przyjaźni, czuje się pewnie i  swobodnie, przystępując do nowych zadań. W grupie osób, które są bardziej powściągliwe w stosunku do współpracowników, taka pewność siebie cechuje tylko 58% badanych.

Jak się okazało, najbardziej otwarci na przyjaźń w miejscu pracy są najmłodsi pracownicy – posiadanie przyjaciela w biurze deklaruje 50% badanych z pokolenia Milenium, 45% z pokolenia X i 42% osób z pokolenia Baby Boomers.

 

Źródło: www.octanner.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER