BlockCHANGE – czas innowacji w Działach HR

BlockCHANGE – czas innowacji w Działach HR

Technologie coraz śmielej wpływają na tożsamość dzisiejszych Działów HR. Optymalizują, dostarczają dane, uproszczają procesy. Czy są zatem obszary, w które technologia nie powinna wkraczać? Gdzie HR-owcy wciąż widzą obszary do poprawy? Jak technologie mogą wspierać interdyscyplinarną rolę HR-owca w organizacji? Gdzie w tym świecie tzw. „human touch”? Cyfrowa transformacja stanowiła wspólny mianownik agendy wydarzenia zorganizowanego przez The Heart, korporacyjne centrum innowacji, 7 grudnia w Warszawie – Corporate Demo Day HR Tech & Future Workplace.

W ramach wydarzenia zwieńczonego „HRtech’owym” konkursem wyselekcjonowano dziesięć najbardziej innowacyjnych start-upów, których rozwiązania mają szansę na dobre zagościć w polskich organizacjach. Z tego grona jury złożone z m.in. Mai Chabińskiej (ING), Agaty Kaczmarskiej (Dentsu Aegis Network Polska), Cezarego Mączki (Budimex), Iwony Wencel  (WP Holding / WNCL), Ewy Zmysłowskiej (Play), wyłoniło jednego laureata, który swoim rozwiązaniem najbardziej przekonał ekspertów i HR-owych recenzentów. Mowa o rozwiązaniu Carrotspot stworzonym przez MC2 Innovations –  start-up oferujący rozwiązania z zakresu cyfrowej transformacji, dowodzony przez Annę Streżyńską, byłą minister cyfryzacji oraz Arkadiusza Szczebiota, odpowiedzialnego za obszar IT.

– HR-owcy nie muszą bać się nowych technologii. HR się zmienia i myślę, że wszyscy pracownicy będą na tym korzystać. Będzie mniej „papierologii”, a więcej fun’u i motywacji do działania na rzecz firmy – tak wydarzenie podsumowuje Tomasz Rudolf, CEO The Heart.

Carrotspot to innowacyjna platforma oparta o technologię blockchain pozwalająca na długoterminowe angażowanie oraz natychmiastowe motywowanie dopasowane do pracownika i jego potrzeb. Przewagami narzędzia są transparentność oraz nieskończona możliwość definiowania benefitów – w zgodzie z hasłem przewodnim platformy – „Everything as a benefit”. To nie klasyczny system kafeteryjny, do którego HR-owcy przywykli – to platforma społecznościowa umożliwiająca szybki i zindywidualizowany feedback dla pracownika, wykorzystanie niekosztownych, ale przemyślanych możliwości zróżnicowanego nagradzania, grywalizację oraz wymianę benefitów między pracownikami.

– Fakt, że blockchain gwarantuje prawdziwe bezpieczeństwo danych – w ramach organizacji i poza nią – przekonuje, że w tym tkwi przyszłość. Rozwiązanie wzmacnia zaufanie pracowników do firmy i wiąże ich z nią na dłużej. – komentuje jedna z członkiń jury, Sylwia Pawełczyk-Maśluk, Chief Human Resources Orbis S.A.

HR otwarty na innowacje nie powinien zapominać o człowieku, który zawsze będzie stał na straży empatii i etyki. Wydaje się, że narzędzie Carrotspot skupia w sobie dążenie HR-owców do bycia „human relations”. Wszak to oni będąc najbliżej ludzi, wiedzą, na które benefity postawić i jak pobudzać ich „drive” do działania na rzecz firmy. Ponadto idea natychmiastowej gratyfikacji wzmacnia dobre praktyki feedbacku i ciągłego, firmowego dialogu.

– Platforma powstała z wdzięczności dla naszych własnych współpracowników. Sądzę, że współczesny HR to relacja dwustronna, a skuteczne zarządzanie ludźmi powinno sprowadzać się do chęci dzielenia się i angażowania – pracodawcy w życie pracownika i pracownika w sprawy firmy. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że gdy się człowiek dzieli, to się mnoży. I nie potrzeba do tego pieniędzy. – tak Anna Streżyńska motywuje powstanie platformy Carrotspot.

Więcej o platformie na stronie www.carrotspot.com


O MC2 Innovations

MC2 Innovations to firma stworzona przez pasjonatów cyfryzacji, wierzących w rozwój technologii, które usprawniają życie jednostek i społeczeństwa. Oferuje rozwiązania z zakresu transformacji cyfrowej. Specjalizuje się w wykorzystaniu technologii blockchain i oferuje kompletny zakres usług w tym zakresie. Więcej: www.mc2innovations.com

Firma aktualnie prowadzi kampanię crowdfundingową na platformie Beesfund. Więcej: https://mc2.beesfund.com/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER