Jak długoterminowo utrzymać zaangażowanie pracowników?

Jak długoterminowo utrzymać zaangażowanie pracowników?

Kompleksowe pakiety medyczne, karnety na siłownię i yogę, bilety do teatru albo do kina – pracodawca XXI wieku niewątpliwie dba o rozwój fizyczny i intelektualny swoich podwładnych poza godzinami pracy.

Zastanówmy się jednak przez chwilę, czy w istocie tak wygląda perspektywa samych pracowników? Czy wyjście do kina raz w tygodniu jest w stanie skutecznie zniwelować braki komunikacyjne w zespole, problemy z dotrzymywaniem terminów i powoli wkradającymi się syndromami wypalenia zawodowego?

Właśnie dlatego jednym największych współwczesnych wyzwań dla działów HR jest budowanie oraz przede wszystkim utrzymywanie zaangażowania i motywacji pracowników w firmie na optymalnym poziomie.

Niestety poziom satysfakcji pracowników nie jest wartością stałą. W ciągu każdego analizowanego miesiąca możemy odnotować zarówno drastyczne spadki, jak i chwilowe zwyżki tego wskaźnika wśród naszych podopiecznych, zatem nie mamy możliwości określenia poziomu zadowolenia w firmie „raz, a dobrze”.

Czy można zatem w jakiś sposób nieustannie trzymać rękę na pulsie, zapewniając sobie tym samym możliwość szybkiej reakcji na nieoczekiwanie pojawiające się problemy?

Tak, nowoczesne narzędzia dla HR oferowane przez firmę Webankieta to kompleksowy zestaw zaawansowanych rozwiązań stworzonych w celu szybkiego, przystępnego i nisko-kosztowego zbierania informacji o nastrojach w firmie.

Dzięki wykorzystaniu elektronicznej formy pozyskiwania informacji zwrotnych uzyskujemy możliwość uzyskiwania feedbacku w czasie rzeczywistym na temat stopnia motywacji i zaangażowania pracowników, nastrojów w firmie, zadowolenia z komunikacji z managerami czy aktualnych potrzeb.

Ankiety mobile pozwalają zbierać dane w każdym miejscu i o każdej porze, niezależnie od dostępu do komputera. Dodatkowo możliwość wysyłki na zaproszeń przez SMS przyspiesza komunikację z respondentami ankiety mobile.

W dobie przybierającej na sile walce o talenty, warto słuchać głosu pracowników i stale mierzyć puls organizacji. Badanie satysfakcji pracowników organizowane raz do roku lub rzadziej nie jest w stanie sprostać wyzwaniom utrzymania nielojalnego Pokolenia Y w szeregach organizacji i szybko identyfikować doświadczanych przez nich problemów.

Rozwiązanie firmy Webankieta dla działów HR pozwala obserwować zmiany nastrojów i pojawiające się problemy, zanim pracownicy zaczną myśleć o zmianie pracy. Taki skuteczny sposób zbierania informacji, pozwala podejmować świadome decyzje oparte o wartościowy i aktualny feedback pracowników.

Wsłuchaj się w głos pracowników pochodzący z badania eNPS, krótkich ankiet na temat zaangażowania pracowników, atmosfery w pracy, ankiet potrzeb szkoleniowych oraz innych pulsowych ankiet dla HR, wypełnianych regularnie przez osoby zatrudnione w Twojej firmie. Zacznij podejmować oparte o dane decyzje i zbuduj świadomy, zorientowany na utrzymanie talentów HR.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER