Praktyczny, efektywny, angażujący – idealny prezent pod choinkę dla pracowników

Praktyczny, efektywny, angażujący – idealny prezent pod choinkę dla pracowników

Na sklepowych półkach leżą już lampki i ozdoby, w telewizji co druga reklama zachęca do zakupu prezentu, a w radiu „Last Christmas” rozgościło się na dobre – to wszystko oznacza, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jednocześnie jest to sygnał dla pracodawców, że to ostatni dzwonek, aby zastanowić się nad świątecznym podarunkiem dla pracowników. 

Możliwości jest wiele, ale czym się kierować przy doborze prezentu dla zespołu i na co zwrócić szczególną uwagę? Ten rok pokazał, że wszystko z dnia na dzień może się zmienić – również nasze potrzeby i oczekiwania. Dla wielu osób rzeczy materialne zeszły na drugi plan, bo okazało się, że przebywając większość swojego czasu w domu, można się bez wielu z nich obejść. Zmiany zaszły również na rynku pracy – część firm, aby przetrwać, musiała zredukować zatrudnienie, a tzw. rynek pracownika, o którym tak wiele się mówiło jeszcze rok temu, właściwie się zakończył. 

Dlatego teraz jeszcze chętniej niż dotychczas stawiamy na rozwój osobisty. Spędzając czas w domu, wiele osób zdecydowało się więc na nadrobienie zaległości książkowych czy filmowych, ale też na naukę gry na gitarze bądź szlifowanie języka obcego. Nowe umiejętności przydają się często nie tylko w życiu prywatnym, ale też właśnie na rynku pracy, który stawia obecnie przed kandydatami jeszcze większe wyzwania. 

Cechy idealnego prezentu dla pracowników 

Dlaczego więc nie podarować pracownikom w prezencie właśnie możliwości rozwoju? Pomysł wydaje się świetny, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim – bezpieczeństwo. Z uwagi na pandemię większość kursów odbywa się zdalnie, by zachować zasadę dystansu społecznego. Tutaj pojawia się druga, równie ważna kwestia – jakość. Najlepiej wybrać firmę, która ma bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć zdalnie i jest dobrze przygotowana narzędziowo – a to nie jest wcale takie proste, jak może się wydawać. Istotna jest też swoboda – pracownik powinien mieć wybór – tj. móc korzystać z ofiarowanego przez pracodawcę kursu w dogodnym dla siebie momencie. Nawet najlepsze szkolenie nie przyniesie efektów i nie da obdarowanemu nim satysfakcji, jeśli nie będzie oparte na zaangażowaniu i skupione na efektywności. Platforma szkoleniowa wykorzystująca elementy grywalizacji, atrakcyjne ćwiczenia czy po prostu dobra zabawa podczas kursu – to wszystko sprawi, że pracownik będzie z przyjemnością korzystał z zaoferowanego przez pracodawcę szkolenia. Na liście kluczowych cech idealnego prezentu rozwojowego dla pracowników musi znaleźć się jeszcze jeden punkt – praktyczność. Zdobyta wiedza musi być przydatna – bo szkolenie dla samego odbycia szkolenia to strata czasu dla pracownika i strata pieniędzy dla pracodawcy.  

Prezent rozwojowy dla pracownika… i jego dzieci

Wszystkie wymienione wyżej cechy idealnego prezentu spełnia kurs językowy Business English na platformie eTutor. Z pewnością rozwiązanie jest bezpieczne, bo kurs można realizować w domu, ucząc się zarówno na komputerze, jak i telefonie. Najwyższą jakość tej formy nauki doceniają użytkownicy, którzy wysoko oceniają platformę i chętnie ją rekomendują (więcej TUTAJ). 

Uczestnicy kursu mogą uczyć się w swobodny sposób – mają dostęp do platformy 24h na dobę, sami mogą regulować tempo nauki i uczyć się w dogodnym dla siebie momencie. Kurs składa się z różnorodnych elementów, które mocno angażują – na platformie znajdują się liczne teksty i nagrania czy ćwiczenia aktywizujące słownictwo biznesowe. System powtórek umożliwia monitorowanie postępów w nauce i szybsze przyswajanie materiału, co bezpośrednio przekłada się na efektywność. 

Kurs Business English od eTutor zawiera zbiór uniwersalnych tematów do nauki z zakresu komunikacji w globalnym otoczeniu biznesowym. Znajdują się w nim zagadnienia dotyczący m.in. pracy w branży HR, sektorze administracji, sprzedaży czy księgowości. Dzięki niemu pracownik pokona barierę językową pojawiającą się np. podczas rozmów z zagranicznymi klientami czy biznesowych prezentacji i jednocześnie nabierze pewności siebie w kontaktach z obcojęzycznymi współpracownikami. Co ważne, przed zakupem można sprawdzić, jak w praktyce wygląda kurs i bezpłatnie go przetestować. 

A co gdyby obdarować nie tylko pracownika, ale też jego dziecko? Na platformie jest dostępny również kurs eTutor matura, gdzie w jednym miejscu znajdują się wszystkie materiały niezbędne do nauki do matury z języka angielskiego. Dzięki lekcjom opartym na arkuszach maturalnych można oswoić się z zadaniami dużo wcześniej. Podczas kursu ćwiczy się wszystkie elementy – rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu, pisanie oraz mówienie. Nieważne, czy zdaje się maturę z angielskiego na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym – w kursie znajdują się najważniejsze tematy i zagadnienia niezbędne na obu poziomach. 

Zdecydowanie warto więc postawić na pakiet kursów – dla pracownika oraz jego dzieci. Dzięki takiemu gestowi pracodawca udowodni, że zależy mu na rozwoju pracowników, jak i jego najbliższych – i chce ten rozwój aktywnie wspierać. To świetny pomysł na praktyczny i nowoczesny prezent pod choinkę, który z pewnością będzie wykorzystywany dużo dłużej niż kolejne pióro. 

Więcej na temat platformy eTutor, oferowanych kursów oraz ich cen można dowiedzieć się na stronie https://www.etutor.pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER