Prezent świąteczny dla pracowników może zdziałać cuda

Prezent świąteczny dla pracowników może zdziałać cuda

40% pracowników deklaruje, iż rośnie ich zaangażowanie w pracę, gdy otrzymają podarunek od pracodawcy, np. z okazji świąt Bożego Narodzenia. Jednakże tylko 12% firm potrafi we właściwy sposób komunikować i przekazywać benefity pracownikom – potwierdza badanie „Mikołaj w pracy…podarunki dla pracowników 2019”, przeprowadzonego przez HBRP/ICAN Institute i Edenred.  

Koniec roku związany z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas, pachnący choinką i piernikami. Te aromaty i atmosfera panują też w wielu firmach. Pracodawcy chcąc dodatkowo umilić ten czas zatrudnionym decydują się na zakup prezentów świątecznych. To świetna strategia motywacji zespołu. Właściwie dobrany prezent, odpowiednio opakowany i przekazany może zdziałać cuda.

Szefie dobrze przemyśl, co podarujesz pracownikowi 

Prezent bożonarodzeniowy może mieć magiczną moc, która przełoży się na zadowolenie pracowników, a tym samym na zaangażowanie w pracę. Należy  tylko dobrze wybrać odpowiedni podarunek.  Jak przedstawia badanie,  ¼ zatrudnionych jest niezadowolona z otrzymanych prezentów od firmy. Co więcej, pojawia się problem z informowaniem pracowników o przekazywanych benefitach, potrafi to tylko 12% przedsiębiorstw. Problem z komunikacją potwierdzają także dane dotyczące wartości upominków. Działy HR informują bowiem, że prezenty poniżej 200 zł to marginalne sytuacje. Z kolei pracownicy – aż 32% – uważa, że wartość ostatniego prezentu bożonarodzeniowego od firmy była niższa niż 200 zł. Konieczna jest więc zmiana podejścia do wyboru prezentów, informowania w firmie o nich, a także ich przekazywania.

Zadowolony pracownik, to zaangażowany pracownik 

Pracownicy, którzy wzięli udział w badaniu uważają, że wręczanie pracownikom prezentów to forma, w jakiej firma wyraża troskę o swoją załogę – potwierdza 50% ankietowanych. Najczęściej na ten aspekt zwracali uwagę pracownicy w wieku 21-30 lat. Podobny, bo 51% odsetek badanych jest zdania, że obdarowywanie pracowników buduje pozytywną opinię o firmie na rynku. Ważne jest również to, że system bonusów firmowych decyduje o wyborze przyszłego pracodawcy. Potwierdza 45% osób, zwłaszcza z dużych przedsiębiorstw. Dla części osób, zwłaszcza zatrudnionych na stanowisku specjalisty, prezenty od firmy są wsparciem socjalnym – uważa tak 43%. Co ważne, dla wszystkich grup pracowników istotne jest to, aby pracodawca angażował się w inicjatywy charytatywne.

Odpowiednio dobrane prezenty mają też niebagatelny wpływ na poziom satysfakcji z pracy. Pracownicy, którzy prezenty otrzymują uważają, że pracodawca o nich dba – twierdzi tak 42%. Benefity powodują również, że pracownicy są ze swojej pracy zadowoleni – deklaruje to 49%. I chętniej polecają innym pracę w firmie – 42% badanych. Docenianie pracowników poprzez wręczanie prezentów przekłada się również na mniejszą chęć zmiany pracy. Pracodawcy też widzą efekty. Obserwują bowiem wzrost zaangażowania w wykonywane zadania.

Jak widać inwestycje w trafione prezenty dla pracowników mają sens. Pracownicy są zadowoleni, zmotywowani i zaangażowani, doceniają firmę, której mogą być częścią. Na jaki prezent postawić? Podejmując decyzję warto posłuchać opinii zatrudnionych osób. 69% badanych chętnie otrzymałaby kartę przedpłaconą np. Edenred Polska. Zawsze jest to dodatkowy zastrzyk gotówki, który można zrealizować w dowolny sposób. Wręczając karty przedpłacone, jako prezent bożonarodzeniowy, pracownicy będą mogli sprawić sobie upominek, który będzie się wyróżniał pod świąteczną choinką.

Karty podarunkowe Edenred to dodatkowe 65 zł dla każdego pracownika

Szlachetne karty podarunkowe Edenred to limitowana edycja kart podarunkowych Edenred, które mają niezwykłą moc – MOC POMAGANIA potrzebującym rodzinom w Polsce przez cały rok. Firmy, które zdecydują się na zakup tych kart dla swoich pracowników na prezent bożonarodzeniowy nie tylko pozytywnie zaskoczą zatrudnione osoby, ale także otrzymają potwierdzony certyfikatem status Szlachetnej Firmy, którego mogą używać do wzmocnienia działań CSR oraz Employer Brandingu.

W tym roku Szlachetne karty podarunkowe Edenred mają 4. edycję. MOC POMAGANIA stale rośnie, a dodatkowo dzięki kampanii „Szlachetna Paczka z Edenred – dołącz do nas” Stowarzyszenie WIOSNA pomogło już blisko 170 tys. potrzebujących rodzin w Polsce. Tylko w roku 2018 w ramach akcji zostało przekazanych  153 000 zł na rozwój projektów Paczka+, Paczka SENIOR, Paczka LEKARZ i Paczka PRAWNIK.

Wiem, że z pomocą Szlachetnych Firm jeszcze w tym roku ustalimy nowy rekord poMOCY, na którą czekają podopieczni Stowarzyszenia WIOSNA. Dlatego zapraszamy wszystkie firmy w Polsce do dołączenia do tej pięknej i szlachetnej akcji – zaprasza Sylwia Bilska, GM Edenred Polska.

Szlachetne karty podarunkowe Edenred to także MOC OSZCZĘDZANIA I MOC KORZYŚCI. Co dokładnie zyskujemy? Przekazując pracownikom, jako bożonarodzeniowe prezenty szlachetne karty podarunkowe Edenred każdy zatrudniony dostanie dodatkowo pakiet świątecznych kuponów zniżkowych, które dają oszczędności do 3 264 zł oraz bezpłatny dostęp do platformy oszczędnościowej MyEdenred. Ponadto każdy pracownik otrzymuje 65 zł w prezencie od partnerów Edenred.  Z perspektywy pracodawcy to również opłacalne rozwiązanie – zasilając kartę pracownika np. na kwotę 500 zł, w rzeczywistości przekazują mu podarunek o wartości 565 zł.

Karty są też bardzo elastyczne. Można nimi płacić na całym świecie. Są akceptowane w każdym terminalu płatniczym. Swobodnie można również robić zakupy przez internet oraz używając płatności zbliżeniowych (Apple Pay i Google Pay™).

*********************************************************

Pomagamy, bo razem MAMY MOC!

Więcej o kampanii na kartypodarunkowe.edenred.pl

Pobierz pełny raport „Mikołaj w pracy…podarunki dla pracowników 2019” na podarunki.edenred.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER