94% z pracujących rodziców doświadcza w pracy problemów związanych z byciem rodzicem.

94% z pracujących rodziców doświadcza w pracy problemów związanych z byciem rodzicem.

94% z pracujących rodziców doświadcza w pracy problemów związanych z byciem rodzicem[1], a 80% Polaków uważa, że największą wartością w życiu jest szczęście rodzinne[2].

Jak jest zatem rola pracodawców w tym aspekcie? W jaki sposób pracodawcy mogą odpowiadać na potrzeby pracujących rodziców? I dlaczego naprawdę warto to robić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym raporcie Fundacji Mamo Pracuj: „Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców”.

Fundacja Mamo Pracuj od lat wspiera kobiety w ich rozwoju zawodowym. To wsparcie nie kończy się jednak na pomocy skierowanej bezpośrednio do mam. Fundacja aktywnie współpracuje także z pracodawcami, mi.in. tworząc Bazę Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i Sieć Pracodawców Przyjaznych Rodzicom. Te działania dają szansę realnie wpływać na budowanie w Polsce środowiska pracy przyjaznego rodzicom. Owocem licznych rozmów, wspólnych projektów oraz wielu doświadczeń jest najnowszy raport zatytułowany “Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców”, który został opublikowany w kwietniu 2022 roku pod redakcją Agnieszki Czmyr-Kaczanowskiej (współzałożycielki Fundacji oraz ekspertki w obszarze wspierania pracujących rodziców).

To kompleksowe zestawienie najlepszych praktyk wspierania pracowników w godzeniu roli rodzica i pracownika wraz z przykładami firm, które takie rozwiązania z powodzeniem stosują.

Przegląd dostępnych rozwiązań wzbogacony został o komentarze ekspertów, analizy i co najważniejsze, doświadczenia pracodawców zrzeszonych w Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom prowadzonej przez Fundację Mamo Pracuj.

Raport w wersji online można pobrać bezpłatnie pod poniższym linkiem: https://mamopracuj.pl/ebook/raport-najlepszych-praktyk-wspierania-rodzicow/

Raport pobrało już ponad 430 osób!

A już 13 czerwca, zapraszamy na spotkanie on-line: „Jak wprowadzać rozwiązania wspierające pracujących rodziców?” z udziałem przedstawicieli firm zaangażowanych w powstanie raportu. To idealna okazja, aby zapytać o praktyczne aspekty wprowadzania rozwiązań w swojej organizacji! Szczegóły na profilu LinkedIn Fundacji Mamo Pracuj.

W raporcie przeczytasz teksty przygotowane przez ekspertki i ekspertów takich jak Zyta Machnicka z CandidateExperience.pl czy Tomasz Dąbrowski z Diversity Hub, Maja Gojtowska z Gojtowska.com, Daria Siwka z BardzoHR, Małgorzata Wojciekiewicz z EBON, Jacek Krajewski i Łukasz Jarota z agencji Grow, a także Marcin Pietras z AskHenry.

Publikacja z pewnością zainteresuje świadomych pracodawców, pracowników działów HR czy pasjonatów employer brandingu. Jednocześnie pozwoli poszerzyć perspektywę każdemu pracującemu rodzicowi. W raporcie nie brakuje inspiracji, które mogą być z powodzeniem inicjowane również oddolnie.

„Wierzę, że przyszłością rynku pracy są organizacje różnorodne i inkluzywne. Mamy jednak w tym obszarze jeszcze wiele do zrobienia” – Maja Gojtowska

Raport w wersji online można pobrać bezpłatnie pod poniższym linkiem:
https://mamopracuj.pl/ebook/raport-najlepszych-praktyk-wspierania-rodzicow/

Członkowie Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom zaangażowani w powstanie raportu to Accenture, Bosch, BNY Mellon, Nationale-Nederlanden, Dr.Max, Franklin Templeton, MetLife, State Street Bank Polska, Nokia i Colliers.

Patronat medialny nad raportem objęli: Forbes Women Polska, Radio TOK FM oraz HRnews.

[1] Raport Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, 2020

[2] Badania CBOS, 2019 r.

Źródło:
https://mamopracuj.pl/ebook/raport-najlepszych-praktyk-wspierania-rodzicow/ 
https://mamopracuj.pl/raport-najlepsze-praktyki-wspierania-pracujacych-rodzicow-juz-jest/
https://mamopracuj.pl/poznaj-nasz-raport-najlepsze-praktyki-wspierania-pracujacych-rodzicow/
https://audycje.tokfm.pl/audycja/428,Praca-od-podstaw?fbclid=IwAR3lsDM2wgafU9P7lNf_0HiQNGA0m41MBfnIUi_Weu96Ofb8GbPhu_sY-Ic

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER