II edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „!NA ZDROWIE”. Zgłoś firmę do 30.czerwca!

II edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „!NA ZDROWIE”. Zgłoś firmę do 30.czerwca!

Polskie Towarzystwo Postępów Medycyny – MEDYCYNA XXI do 30 czerwca 2026 zbiera zapisy do II edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „!NA ZDROWIE”. Inicjatywa ma na celu wsparcie firm w dbaniu o dobrostan pracowników poprzez dostarczenie im rzetelnej wiedzy medycznej w przystępnej formie wideo. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są tylko do 30 czerwca 2026 roku.

Dlaczego warto dołączyć?

Współczesne wyzwania zdrowotne Polaków – w tym plaga chorób cywilizacyjnych, otyłości oraz zaburzeń psychicznych – bezpośrednio wpływają na efektywność zespołów i generują koszty związane z absencją chorobową oraz tzw. prezenteizmem (nieefektywną obecnością w pracy).

Edukacja i profilaktyka to najskuteczniejszy sposób na poprawę rentowności firm i budowanie silnego Employer Brandingu.

 

Korzyści dla Pracodawcy:

  • Koszt 0 PLN – brak opłat za udział i dostęp do bazy wideo
  • Dedykowany kanał – własna platforma VoD w domenie firmy
  • Prestiżowy tytuł – „Ambasadora Promocji Zdrowia” nadany przez towarzystwo medyczne
  • Wsparcie ESG – gotowe działania realizujące cele społeczne i CSR
  • Zero formalności – brak przetwarzania danych osobowych pracowników, kwestie formalne zamknięte są w Regulaminie kampanii

Najwyższa jakość i nowoczesna forma

Materiały edukacyjne zostały przygotowane przez największe autorytety medyczne w kraju pod nadzorem ekspertów PTPM. Nagrania zrealizowano w profesjonalnym studiu telewizyjnym z użyciem technologii wirtualnej produkcji. Program obejmuje m.in. tematykę zdrowia psychicznego, wypalenia zawodowego, profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

W poprzedniej edycji wzięły udział m.in. takie marki jak T-Mobile, Poczta Polska, Tauron, BGK, Animex, Gaz-system, Comarch, Empik czy Strabag.

„Promocja zdrowia i profilaktyka kosztuje mniej niż leczenie. To przede wszystkim zmiana stylu życia, prawidłowe odżywianie, aktywność ruchowa.  Jako towarzystwo medyczne szukamy dróg, jak dotrzeć do pacjentów z rzetelną wiedzą niewątpliwie jedną z nich są pracodawcy.” – prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak, kardiolog, internista, hipertensjolog i farmakolog kliniczny.

Jak się zgłosić?

Projekt skierowany jest do firm i organizacji, które zadeklarują objęcie programem minimum 200 pracowników lub współpracowników. Oficjalny start dystrybucji materiałów wideo zaplanowano na październik 2026 roku.

Akcję zwieńczy Wielki Test Wiedzy o Zdrowiu z nagrodami dla pracowników.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin akcji dostępne są na stronie.

Zapisy na tegoroczną edycję trwają do 30. czerwca 2026.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER