softgarden: nowe rozwiązanie ATS na polskim rynku

softgarden: nowe rozwiązanie ATS na polskim rynku

softgarden e-recruiting GmbH to niemiecka firma, która w 2019 roku weszła na polski rynek ze swoim produktem – oprogramowaniem do rekrutacji, wspierającym zatrudnianie najlepszych kandydatów. Produkt jest odpowiedzią na potrzeby rekruterów, którzy mogą dzięki niemu zarządzać rekrutacjami, zbierać feedback od kandydatów i pracowników, budować programy rekomendacji, samodzielnie tworzyć proste strony kariery oraz korzystać z aplikacji mobilnej do wewnętrznej komunikacji.

softgarden e-recruiting działa od 2003 roku, obsługując do tej pory 3600 klientów i zatrudniając 112 osób w Berlinie, Saarbrücken i Krakowie. Jest liderem niemieckiego rynku oprogramowania ATS. W listopadzie 2019 firma została nagrodzona HR Excellence Award w Niemczech. W tym roku firma weszła do Polski oraz Hiszpanii z lokalnymi wersjami językowymi produktu oraz wsparciem technicznym dla klientów.

W naszej opinii jest dużo podobieństw pomiędzy rynkami pracy w Polsce i Niemczech – w obu przypadkach wyzwaniem jest to, jak zainteresować i zatrudnić najlepsze talenty. Tymczasem my dostarczamy oprogramowanie wspierające działania employer branding, aby przyciągnąć top kandydatów oraz ATS w celu zwiększenia szybkości procesów zatrudnienia. To jest właśnie powód, dla którego zdecydowaliśmy się na wejście do Polski. Widzimy, że nasz produkt jest odpowiedzią w punkt na oczekiwania firm, jak chodzi o sprawne zarządzanie procesami rekrutacji i budowanie wizerunku firmy jako pracodawcy – tak o wejściu firmy do Polski mówi Mathias Heese – CEO softgarden e-recruiting GmbH.

Rozwiązanie softgarden oferuje pakiet udogodnień, które wykraczają poza dotychczasowe oferty na rynku. System pozwala na:

  • dotarcie do top talentów i zdobycie ich zainteresowania, dzięki Managerowi Rekomendacji online oraz opcji multipostingu ofert pracy na portalach ogłoszeniowych poprzez ATS,
  • szybką ocenę wpływających aplikacji, ocenę kandydatów za pomocą karty rozmowy kwalifikacyjnej z indywidualnie ustawianymi kryteriami oraz wagami,
  • pozyskiwanie opinii na temat pracodawcy od kandydatów i pracowników dzięki Rozwiązaniu Feedback,
  • tworzenie indywidualnych stron kariery dla firm, zoptymalizowanych pod SEO i konwersję kandydatów, dzięki opcji Strona Kariery Pro.

Wszystkie procesy realizowane są zgodnie z RODO, a dane wielokrotnie szyfrowane.

softgarden dostarcza również aplikację mobilną, działającą na iOS jak i Android, której celem jest przyspieszenie wewnętrznych procesów decyzyjnych. Szybszy feedback do kandydatów oznacza szybszy proces rekrutacyjny, a to przynosi firmom korzyści w postaci zadowolenia kandydatów i pozytywnego wizerunku ich firmy jako pracodawcy. Jest to szczególnie przydatne dla firm o rozsianych oddziałach, w których poszczególne osoby z zespołu rekrutacyjnego, pracują w różnych miastach, a nawet krajach, więc ciężko jest im wypracować szybko wspólne decyzje odnośnie do kandydatów. Aplikacja dedykowana jest rekruterom, lecz również hiring managerowie mogą dostawać w niej dostęp do procesów, w które są zaangażowani.

Rozmawiamy z polskimi klientami, pytamy ich o potrzeby i pokazujemy, w jaki sposób odpowiada na nie nasz produkt. W czasie, gdy coraz więcej mówi się o rynku pracownika i roli candidate experience, uważamy, że mamy świetną odpowiedź na oczekiwania rekruterów i kandydatów. Świadczą też o tym pierwsze, podpisane już umowy z nowymi klientami i bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą na wydarzeniach branżowych – dodaje Andreas Eisemann, odpowiedzialny za ekspansję międzynarodową firmy.

O softgarden

softgarden jest nowoczesnym i kompleksowym rozwiązaniem wspierającym rekrutację. Pomaga użytkownikom w optymalizacji candidate experience, a dzięki aplikacji mobilnej zwiększa zaangażowanie hiring managerów w proces i znacząco redukuje czas odpowiedzi do kandydata. Pracodawcy poszukujący talentów mogą korzystać z Managera Rekomendacji, który pozwala pracownikom na szerowanie ofert pracy w social media wśród swoich kontaktów. System pozwala na multiposting ofert pracy oraz daje możliwość bezpośredniego dotarcia do interesujących kandydatów dzięki funkcjonalności Sieci Talentów softgarden. Tworzone w systemie strony kariery i publikowane oferty pracy są zoptymalizowane pod urządzenia mobilne i w połączeniu z unikatowym Rozwiązaniem Feedback pozwalają na skuteczne budowanie dobrego wizerunku pracodawcy. Pracodawcy automatycznie zbierają feedback od kandydatów po rozmowach kwalifikacyjnych oraz pracowników po okresie onboardingu, a dzięki publikacji wyników na swojej stronie kariery pokazują prawdziwe i wiarygodne opinie na swój temat, budując zaufanie do firmy.

Zapraszamy po więcej szczegółów na https://www.pl.softgarden.io.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER