Wymagająca rola HR Directora. Jak przygotować się do zawodu?

Wymagająca rola HR Directora. Jak przygotować się do zawodu?

Współczesny HR Director powinien odznaczać się nie tylko dużymi umiejętnościami komunikacyjnymi czy zdolnością do budowania relacji, ale posiadać także wiedzę z zakresu budowania strategii czy marketingu. Potocznie mówiąc, to osoba „od zadań specjalnych”, której działania mają ogromny wpływ na rezultat biznesowy firmy. Jak więc przygotować się do zawodu HR Directora? 

Na przestrzeni ostatnich lat rola dyrektora ds. HR uległa znaczącej zmianie. Jest to niewątpliwie związane z koniecznością pozyskania i utrzymania najlepszych pracowników, a także budowania ich zaangażowania w działania organizacji. Osoba na tym stanowisku powinna być na bieżąco nie tylko z nowinkami z branży HR, ale coraz częściej marketingu. Dlaczego? Obecne działania zespołów ds. HR są de facto kampaniami marketingowymi skierowanymi do obecnych, ale i potencjalnych pracowników, za pośrednictwem których organizacje budują swoją przewagę konkurencyjną.

Aby wyróżnić się na rynku, kluczowe jest ciągłe podnoszenie swoich kompetencji. Jak? Przez naukę oraz możliwość wymiany doświadczeń z innymi. Ważne jest wyznaczenie sobie celów, które pozwolą nam sprawdzić się w roli HR Directora:

  1. Uporządkuj swoją wiedzę na temat funkcji i procesów HR.
  2. Zwiększ swój autorytet.
  3. Naucz się trafnie odczytywać i reagować na oczekiwania biznesu.
  4. Zrozum rolę i wpływ HR na sukces organizacji.

Warto skorzystać także z pomocy zewnętrznych ekspertów, np. Adriany Rychter, dyrektor HR Marriot, która prowadzi kurs skierowany do managerów aplikujących na stanowisko HR Directora. Szkolenie odbywa się online, a jego organizatorem jest międzynarodowa szkoła biznesu Laba. Z zajęć dowiesz się, jak stworzyć strategię zatrudnienia i zarządzania talentami oraz jak wybierać pracowników, by budować spójną kulturę organizacyjną firmy. Co więcej, dowiesz się, na czym polega digitalizacja i automatyzacja HR, a także poznasz najnowocześniejsze systemy IT dedykowane HR. Oswoisz ryzyko i kryzys, dzięki czemu nauczysz się dostrzegać wczesne symptomy i reagować na nie oraz dobierać najefektywniejsze metody wyjścia z kryzysu.

Więcej o kursie HR Director pod linkiem: https://l-a-b-a.pl/lecture/197-dyrektor-hr

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER