Raport Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców – bezpłatny raport do pobrania

Raport Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców – bezpłatny raport do pobrania

Raport Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców to kompleksowe zestawienie rozwiązań stosowanych przez pracodawców, którzy realnie wspierają pracowników w godzeniu dwóch ważnych ról życiowych: roli rodzica i roli pracownika. Publikacja jest efektem współpracy Fundacji Mamo Pracuj z pracodawcami skupionymi  wokół Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom.

Co znajdziecie w raporcie?

 • Kompleksowy przegląd najlepszych praktyk wspierania pracujących rodziców wraz z ciekawymi przykładami i opisami rozwiązań oferowanych zastosowanych w organizacjach zrzeszonych w Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom.
 • Analizę najciekawszych badań i informacje dotyczące tego, dlaczego warto wspierać pracowników, którzy są rodzicami i jak powinno być projektowane mądre wsparcie.
 • Merytoryczne komentarze partnerów raportu – ekspertów w dziedzinie promocji wizerunku pracodawcy, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat kwestii poruszanych w raporcie.

Skąd pomysł na raport?

Fundacja Mamo Pracuj od wielu lat wspiera kobiety i rodziców w ich rozwoju zawodowym i łączeniu pracy z życiem prywatnym. Fundacja pracuje z pracodawcami, którzy są otwarci na zatrudnianie rodziców, a kobiety, w szczególności mamy, są dla nich efektywnymi pracownikami, nie problemem. Ci pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pracownik, który przekracza próg firmy (a teraz często próg jednego lub drugiego pokoju), nie zapomina o swoim życiu prywatnym, nie staje się nagle innym człowiekiem, który nie pamięta o pozostałych rolach czy obowiązkach.

Fundacja Mamo Pracuj prowadzi pierwszą w Polsce Bazę Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i Sieć Pracodawców Przyjaznych Rodzicom, w ramach której przedstawiciele firm mają nie tylko przestrzeń na poznanie się, spotkania z ekspertami, ale też wymianę doświadczeń. I właśnie ten obszar dzielenia się dobrymi praktykami został przeniesiony do raportu.

Jak czytać raport?

W pierwszej części znajduje się garść konkretnych informacji dotyczących tego, dlaczego warto wspierać pracowników i jak powinno być projektowane mądre wsparcie. To zestawienie nie obyłoby się również bez przeglądu badań i informacji statystycznych.

Dalsza część to informacje o partnerach raportu oraz charakterystyka niejednorodnej grupy, jaką są pracujący rodzice.

Największą i najważniejszą częścią niniejszej pracy jest zestawienie dobrych praktyk i rozwiązań, które są dostępne w firmach zrzeszonych w Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom. Podzielona została na poniższe obszary:

 • Rozwiązania organizacyjne (formalne i nieformalne);
 • Benefity finansowe i quasi–finansowe;
 • Opieka nad kobietą w ciąży i przyszłym tatą;
 • Wsparcie „przed i po” powrocie do pracy;
 • Wsparcie w czasie pandemii.

Dla kogo jest raport?

 • Dla pracodawców i organizacji, które realnie chcą wspierać swoich pracowników będących rodzicami (i nie tylko),
 • Dla pracowników działów HR, którzy szukają inspiracji i pomysłów na działania i inicjatywy, których odbiorcami będą pracownicy pełniący role opiekuńcze,
 • Dla pasjonatów szeroko rozumianego employer branding,
 • Dla wszystkich rodziców, którzy chcą wiedzieć w jaki sposób pracodawcy mogą wspierać swoich pracowników.

Głęboko wierzymy, że ten raport będzie inspiracją dla wielu innych firm do tworzenia przyjaznych miejsc pracy i początkiem znaczących zmian na rynku pracy.

Raport do pobrania bezpłatnie pod poniższym linkiem: https://mamopracuj.pl/ebook/raport-najlepszych-praktyk-wspierania-rodzicow/

Raport opracowany został przez Fundację Mamo Pracuj oraz członków Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i jest bezpłatny.

Członkowie Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom zaangażowani w powstanie raportu: Accenture, Bosch, BNY Mellon, Nationale-Nederlanden, Dr.Max, Franklin Templeton, MetLife, State Street Bank Polska, Nokia i Colliers.

Patroni medialni: Forbes Women Polska Radio TOK FM oraz HRnews

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER