Rusza konkurs Top Payroll Manager Awards

Rusza konkurs Top Payroll Manager Awards

Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Nowe regulacje prawne, zmiany gospodarcze i rosnący postęp technologiczny – to tylko niektóre z czynników, jakie mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie organizacji. Sprostanie nowym wyzwaniom angażuje również działy kadrowo-płacowe, które codziennie towarzyszą oraz doradzają zarządom w zwinnym dostosowaniu się do zmian.

 

Idea inicjatywy Top Payroll Manager Awards

Od pewnego czasu obserwujemy transformację roli działów kadrowo-płacowych, która znacząco wykracza już poza funkcje ściśle administracyjne.

„Eksperci zajmujący się obszarem payroll managementu muszą obecnie posiadać, oprócz właściwych dla swojego stanowiska wiedzy i doświadczenia, również umiejętność inicjowania zmian oraz odnajdywania się w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu prawnym i biznesowym. Poprzez swoją elastyczność, proaktywność, a także właściwą realizację strategii kadrowo-płacowej wspierają efektywne funkcjonowanie organizacji, a także budowanie jej marki jako solidnego pracodawcy. Jako Fiabilis Consulting Group Polska chcemy promować ideę firm odpowiedzialnych, z misją, przyczyniających się do pozytywnych zmian w świecie biznesu oraz podkreślić, jak wielkie znaczenie odgrywają w firmach działy kadr i płac. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować pierwszą tego typu inicjatywę w Polsce, czyli konkurs Top Payroll Manager Awards, który adresujemy właśnie do pracowników tych działów” – wyjaśnia Anna Molenda, Prezes Zarządu Fiabilis Consulting Group Polska.

Zasady konkursu

Zgłoszenia do Top Payroll Manager Awards można przesyłać do 16 marca br. Konkurs składa się z dwóch etapów.

Pierwszy z nich to quiz sprawdzający wiedzę z takich obszarów jak aktualne zmiany przepisów kadrowo-płacowych, rozliczenia ZUS czy naliczanie wynagrodzeń oraz czasu pracy.

Uczestnicy, którzy pomyślnie rozwiążą quiz, przechodzą do drugiego etapu, w którym są proszeni o przesłanie case study. Może ono dotyczyć zrealizowanych innowacyjnych projektów m.in. z takich obszarów jak: controlling personalny i analityka predykcyjna kosztów wynagrodzeń, centralizacja procesów rozliczeń kadrowo-płacowych, automatyzacja procesów kadrowo-płacowych, wybór dostawcy i wdrożenie modelu outsourcingu kadrowo-płacowego w organizacji, wdrożenie narzędzi HR usprawniających inne procesy organizacji, digitalizacja dokumentacji pracowniczej w organizacji czy realizacja projektu HR generującego trwałe dodatkowe środki finansowe dla organizacji oraz usprawniającego proces rozliczeń wynagrodzeń.

Następnie jury złożone z uznanych na polskim rynku ekspertów HR oceni nadesłane projekty i wyłoni laureatów konkursu.

W jury zasiadają: Małgorzata Ławnik, Dyrektor ds. personalnych w Kaufland, Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr w PKN ORLEN S.A., Monika Bentkowska Human Resources Director Central Europe w Sodexo, Grzegorz Baczewski, Dyrektor Generalny w Konfederacji Lewiatan, Beata Kapłon, Kierownik Działu Wynagrodzeń, Benefitów, Administracji Personalnej i Zarządzania Czasem Pracy w T-MOBILE POLSKA, Inga Chodorowska-Korpak, Dyrektor Organizacji i Zasobów Ludzkich w Grupie LafargeHolcim Polska, Łukasz Prasołek, ekspert i trener z zakresu prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych, Ewa Dolegacz, Compensation & Benefits, HR Administration & Payroll Manager w BASF, Romualda Walczak, Payroll Manager w GlaxoSmithKline Polska oraz Elżbieta Jaszczyk, Dyrektor Administracji i Płac w Auchan Polska.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 23 kwietnia br. w Warszawie.

Patronat honorowy nad Top Payroll Manager Awards objęła Konfederacja Lewiatan.  

Partnerami konkursu są m.in. Agencja Grow, For Good Health, eTutor oraz Praktyczne Szkolenia. Prasołek & Sawicki.

Wśród patronów medialnych inicjatywy znalazły się redakcje HRnews.pl, Personel Plus czy TOK FM.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Wszystkie szczegółowe informacje na temat inicjatywy można znaleźć na stronie: www.tpma.pl.  

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

NEWSLETTER

HUMAN RESOURCES
HOT NEWS

OSTATNIO DODANE
SOCIAL HR CORNER